piątek, 17 maja 2019 15:01

Tragiczny zgon w domu opieki

 
Tragiczny zgon w domu opieki archiwum redakcji

W piątkowe południe do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu stwierdzono zgon starszej podopiecznej, która wypadła z okna.

Do zdarzenia doszło 17 maja kilka minut po godzinie 12:00. Jak udało się nam dowiedzieć, do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej został wezwany ZRM. Jak wynikało ze zgłoszenia, z okna budynku mieszkalnego na pierwszym piętrze wypadła starsza kobieta. Niestety, po przybyciu na miejsce ratowników, poszkodowanej nie udało się już pomóc i stwierdzono jej zgon.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz prokuratora, którzy dokonali oględzin. Ciało zostało zabezpieczone na potrzeby badań w Zakładzie Medycyny Sądowej. 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 19 maja 2019 09:40 napisane przez Jam_Jest

  Do:Marek.Z:
  ***************
  Założenie krat w oknach, prawdopodobnie wywołałoby lawinę wypowiedzi, iż pomoc społeczna, to rodzaj więzienia, ale założenie t/z kraty ograniczającej nadmierne wychylanie się z okna, z całą pewnością mogłoby zapobiec takim właśnie wypadkom. Mam na uwadze okratowanie okien do połowy, czyli od parapetu do połowy wysokości okna.

 • Link do komentarza krewna mieszkanca niedziela, 19 maja 2019 08:18 napisane przez krewna mieszkanca

  Ratowniku, z ciebie taki ratwnik, jak z koziej ...itd. Nawet poprawnie nie potrafisz napisać nazwy choroby. A po drugie, to jest normalny dom, a nie zaden osrodek dla obłąkanych. To sa mieszkancy, a nie pacjenci. A zreszta nawet w szpitalach nie ma jednej osoby personelu na jedna salę. Przykry wypadek i tyle.

 • Link do komentarza Obserwator sobota, 18 maja 2019 18:52 napisane przez Obserwator

  Ratownik ...
  Widzę że nie jesteś na bieżąco. W DPS opiekę sprawują opiekunowie medyczni, na każdym odcinku, pielęgniarka jest jedna na cały ośrodek w wyznaczonych godzinach. Pewnie jesteś bardo doświadczona osoba skoro wysuwasz takie komentarze i zarówno wiesz jaka to jest ciężka praca. Tak jak pisali poprzednicy, mogło się to wydarzyć w każdym domu przy członku z rodziny który sprawował opiekę. Podejrzewam, że nie zdajesz sobie nawet sprawy jak wygląda opieka nad osobą starszą ...
  Ale w Tobie nadzieja, wykwalifikowanego personelu medycznego brakuje wszędzie, w Tobie nadzieja.
  Czasem warto się zastanowić co się powiem, niestety przez takich malkontentów powstają niechlubne plotki i tworzą się dziwne sytuacje.

 • Link do komentarza Marek.Z sobota, 18 maja 2019 07:39 napisane przez Marek.Z

  Smutne to wydarzenie. Ale rzeczywiście nie można w tym domu zakładać naszym wspaniałym seniorom krat. Od. Stało się. Wypadek losowy. I mogło się to stać w każdym domu, nawet gdyby obok był czyiś syn czy córka.

 • Link do komentarza Emilia piątek, 17 maja 2019 23:15 napisane przez Emilia

  Straszne biedna kobieta

 • Link do komentarza Emilia piątek, 17 maja 2019 23:06 napisane przez Emilia

  Powinni barzej mieć kontrolę nad podopiecznymi żeby do takiej sytuacji nigdy nie doszło. Brak słów ale prokuratura ustali jak było

 • Link do komentarza Krychaa piątek, 17 maja 2019 17:16 napisane przez Krychaa

  Biedna kobitka może słabo Jej się zrobiło.

 • Link do komentarza Ratownik piątek, 17 maja 2019 16:51 napisane przez Ratownik

  I taka oto jest opieka w DPS-ach. Przecież to są ludzie starsi,schorowani,niejednokrotnie mają Altzheimera,zaniki pamięci itd... Zadaję pytanie,gdzie była wtedy opieka,pielęgniarki? Pewnie kawę piły. Pracowałem swego czasu w Pogotowiu R
  atunkowym więc dobrze wiem jak tam traktuje się przedmiotowo osoby starsze. Minęło kilkanaście lat ale widać ,że nic się tam nie zmieniło-jak na "Dziekance". Przykre,porażka.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 17 maja 2019 15:40 napisane przez mieszkaniec

  Starsza Pani na pewno wyglądała przez okno i zbytnio się wychyliła. To dom zwykły, jak każdy dom i trudno, by okna były np. zaryglowane na stałe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane