niedziela, 19 maja 2019 09:52

Oddali z Cieplikiem ponad 16 litrów krwi

 
Oddali z Cieplikiem ponad 16 litrów krwi fot. Rafał Wichniewicz

Gnieźnianie są hojni, jeśli chodzi o dzielenie się swoim życiem poprzez dawstwo krwi - po raz kolejny w akcji organizowanej przez PEC wzięło udział kilkudziesięciu z nich.

W minioną sobotę na Rynku po raz kolejny odbyła się akcja „Oddaj krew z Cieplikiem”, organizowaną przez PEC wraz z Honorowym Klubem Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym PCK oraz firmą Carrefour. Dziewiąta edycja tego wydarzenia pokazała iż zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy jest jak najbardziej duże. Już w kilka chwil po przyjeździe krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, przed rejestracją ustawiła się kolejka chętnych do oddania życiodajnego płynu.

Na pierwszą w tym roku odsłonę akcji „Oddaj krew z Cieplikiem” odpowiedziało w sumie 49 osób, przy czym ostatecznie po weryfikacji podanych informacji oraz badaniu lekarskim, do oddania zakwalifikowano 36 z nich. W sumie udało się w ten sposób zebrać 16,2 litrów krwi, które są niezbędne do ratowania ludzkiego życia. 

Zbliża się lato oraz wakacje, w trakcie których zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże, a dawców jest mniej. Warto pomyśleć w tym czasie o możliwości podzielenia się sobą nie tylko w trakcie którejś z kolejnych akcji, ale także w stacjonarnym punkcie RCKiK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane