wtorek, 21 maja 2019 08:59

Nocne przeloty śmigłowców nad Gnieznem

 
Nocne przeloty śmigłowców nad Gnieznem zdjęcie nadesłane

W poniedziałkowy, późny wieczór wielu mieszkańców Gniezna miało okazję usłyszeć i obserwować przeloty śmigłowców wojskowych, które przez pół godziny manewrowały nad miastem.

Sytuacja miała miejsce 20 maja około godziny 23:00, kiedy to przez niemal pół godziny nad Gnieznem przelatywało kilka śmigłowców wojskowych, wykonujących różne manewry nad znaczną częścią miasta. Jednocześnie niemal nasza skrzynka kontaktowa wypełniła się wiadomościami od mieszkańców, pytających o powody tych lotów, a niektórzy byli wręcz zaniepokojeni długo utrzymującym się hałasem w środku nocy.

W sprawie skontaktowaliśmy się z dowództwem 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. - Były to trzy amerykańskie śmigłowce Apache, które wykonywały przeloty nad Gnieznem. Były to działania prowadzone w ramach szkolenia realizowanego przez wojska amerykańskie, które stacjonują w Powidzu i korzystają z naszego lotniska - przekazała oficer prasowy kpt. Martyna Fedro-Samojedny. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Lucyna czwartek, 23 maja 2019 13:49 napisane przez Lucyna

  Cieszcie się, że mamy sojuszników i jest nadzieja, że oni nas w razie potrzeby nie zawiodą. A, że ćwiczyć muszą o kazdej porze roku, doby, pory roku, nad wsiami, polami, lasami, miastami, to chyba każdy, nawet średniointeligentny czlowiek musi rozumiec.

 • Link do komentarza violka czwartek, 23 maja 2019 11:31 napisane przez violka

  A niech sobie latają! Jak komuś coś w nocy przeszkadza, to niech stopery w uszy włoży! Raz se polatali i się larum zrobiło! Jak się mieszka blisko bazy lotniczej to tak czasem może być!
  A ruscy nie przeszkadzali jak latali?

 • Link do komentarza Mieszkanka środa, 22 maja 2019 22:27 napisane przez Mieszkanka

  Było to dla mnie bardzo niepokojące...
  Kiedy 3 helikoptery lataly dosłownie nad blokami w tą i z powrotem o godzinie 23
  Myślałam że coś się stało, coś szukają...
  Jest to nie codzienne że helikoptery maja ćwiczenia i to jeszcze nad miastem.
  Tak zdarzenie mogło kogoś zmartwic,
  Ich ćwiczenia nocne mogły bybyc w jakiś sposób zakomunikowane

 • Link do komentarza wilk środa, 22 maja 2019 15:22 napisane przez wilk

  Odezwały się pozostałości po ruskich sołdatach...... jak latały helikoptery bolszewickie to było dobrze ????? Wojsko musi ćwiczyć !!!!! To oczywista oczywistość !!!!!

 • Link do komentarza Vegatermik środa, 22 maja 2019 08:59 napisane przez Vegatermik

  Tak to jest gdy człowiek odwyknie od zdobyczy technologicznych. Wówczas nawet przelot latających maszyn jawi sie jako zagrożenie. Swego czasu Gniezno miało sportowe lotnisko i hangar, który został przekazany do Leszna (zwanego później centrum polskiego szybownictwa).

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 22 maja 2019 00:56 napisane przez Mieszkaniec

  Zgłaszam sprawę do prokuratury o zaklucanie ciszy nocnej oni nie są ponad prawem !!!!!!!!
  Ja nie wyspałem się do pracy przez nich..........

 • Link do komentarza Powidzok wtorek, 21 maja 2019 23:54 napisane przez Powidzok

  Ogarnijta się ludzie, samochody które jeżdżą cała dobę wam nie przeszkadzają...A helikoptery które raz kiedyś przeleca tak? Są ludzie, są parapety a ci co się burzą niestety muszą uprzykrzyc życie innym, śmiać się chce...

 • Link do komentarza kierofca z bąbąfca wtorek, 21 maja 2019 21:25 napisane przez kierofca z bąbąfca

  Panie były, amerykańscy żołnierze to szukają burdeli a nie pamiątek. A pamiątki po ich pobycie to będą za kilka miesięcy.

 • Link do komentarza Edyta wtorek, 21 maja 2019 20:00 napisane przez Edyta

  Zgadzam się z Panem Bartkiem.Noc jest od spania.Też jestem mieszkanką Winiar.Było to dosyć głośne spać się nie dało.Trwało to ok jednej godziny latali nad blokami hałasu tylko narobili i strachu.

 • Link do komentarza pierożek wtorek, 21 maja 2019 19:01 napisane przez pierożek

  a ja pamiętam w 1981 roku przelatujące nad Gnieznem helikoptery z czerwoną gwiazdą i wcale mi nie było do śmiechu, latały bardzo nisko, hałasowały i w dzień i nocą i jakoś nikt nie biadolił, a ja się autentycznie bałem....

 • Link do komentarza Laszka wtorek, 21 maja 2019 18:47 napisane przez Laszka

  Wcale NIE super...
  Hałas przelatujących śmigłowców postawił domowników na równe nogi - o godzinie 23 !!!
  I nie był to jeden przelot ale ponad 30 minutowy przelot nad Gnieznem. Maszyny zataczały koła wokół jakiegoś punktu...W nocy ??? W centrum miasta????
  Tym amerykańskim wynalazkom ja dziękuję.
  Już wycięli tyle hektarów lasu bo magazyny chcą robić, gdzie Ci ekolodzy i zieloni? Obszar Natura 2000 i miejsce wypoczynku okolicznej ludności zamienili w poligon ( doświadczalny ? ).
  I żeby było jasne, MY - Polska, jeszcze im za to płacimy.

 • Link do komentarza Gnieznianka wtorek, 21 maja 2019 16:43 napisane przez Gnieznianka

  Tak, teraz się szkołą, ale jak PiS pozostanie przy władzy to odda całe lotnisko amerykanom... Tak więc będą same obce samoloty i śmigłowce i żadnego Polaka na największym lotnisku w Polsce!

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 21 maja 2019 16:25 napisane przez Mieszkaniec

  Do Marco. Oni już teraz przyjeżdżają do Gniezna A po drugie jesteś naiwny skoro wierzysz, że oni będą coś kupować. Jedynie gdzie są to w galerii bo to ich ulubione miejsce.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 21 maja 2019 15:39 napisane przez Gnieźnianin

  Za czyją zgodą odbywały się tak bardzo niepokojące manewry, momentami na bardzo niskim pułapie w nocy ?

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 21 maja 2019 14:35 napisane przez Kibic

  @ Bartek - nocne ćwiczenia mają odbywać się w dzień? Jak wybuchnie wojna to poprosimy aby bronili nas w dzień bo w nocy chcemy spać

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 21 maja 2019 14:24 napisane przez rezigiusz

  @Bartek to jak twierdzisz że obowiązuje cisza nocna to po 22 nie powinno sie wychodzić z domu i nie poruszać się autami po ulicach miasta

 • Link do komentarza Marco wtorek, 21 maja 2019 11:50 napisane przez Marco

  Gniezno im się spodobało !! Szczególnie nocą. Zapewne załogi śmigłowców zechcą teraz odwiedzić Gniezno, ale pieszo. I zapewne napiją się u nas nie tylko kawy. A może też kupią jakieś upominki. Super

 • Link do komentarza Bartek wtorek, 21 maja 2019 11:12 napisane przez Bartek

  Takie szkolenia niech sobie Amerykanie robią w ciągu dnia albo u siebie w Ameryce ,a nie w nocy. Jeden wielki świst i rumot nad Winiarami i w okolicach Gniezna. Poza tym od 22iej obowiązuje cisza nocna.

 • Link do komentarza wolny wtorek, 21 maja 2019 10:31 napisane przez wolny

  I zaczęło się...cicha w Naszym Gnieźnie już było. Będzie smród oparówki paliwa i hałas. Kto chciał amerykanów panowie parlamentarzyści z gnieźnińskiego PiS?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane