sobota, 25 maja 2019 16:54

Powiatowy konkurs piosenki angielskiej

  mn
Powiatowy konkurs piosenki angielskiej zdjęcie nadesłane

The Beatles, Lady Gaga, Queen, Ed Sheeran – te i inne słynne postacie ze świata muzyki zagościły 23 maja w Zespole Szkół Milenium w Gnieźnie. A wszystko to za sprawą English Songs Festival – VI Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej, w którym swoje talenty prezentowali uczniowie z Gniezna i okolic.

W pięknie udekorowanej auli, której wystrój nawiązywał do kultury krajów anglosaskich, młodzież z takich miast jak Gniezno, Kiszkowo, Witkowo czy Czerniejewo prezentowała na scenie umiejętności wokalne. W konkursie wzięło udział ponad 25 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z całego powiatu gnieźnieńskiego. Rywalizacja była zacięta, bo było o co walczyć. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 500 zł. 

Konkurs jest nie tylko formą wspaniałej zabawy, ale ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Celem festiwalu jest przybliżenie uczniom kultury krajów anglojęzycznych, zaszczepienie w nich miłości do nauki języka angielskiego oraz pokazanie praktycznego wymiaru znajomości języka obcego. Bardzo ważne jest również kształtowanie w młodych ludziach tak ważnych w „dorosłym” świecie umiejętności jak pokonywanie stresu, autoprezentacja podczas wystąpień publicznych czy organizacja imprez  - mówi dr Iwona Gawrecka, dyrektor niepublicznego Zespołu Szkół Milenium. 

Nad organizacją wydarzenia czuwały nauczycielki języka angielskiego z Milenium, Justyna Wiśniewska i Ewa Duszczak, ale w przygotowania włączyła się również sama młodzież. Uczniowie byli bardzo zaangażowali – zajęli się prowadzeniem imprezy i zapowiadaniem kolejnych uczestników, dbaniem o stronę techniczną, nagłośnieniem, podkładami muzycznymi, dekoracją sali, rozdawaniem kart uczestnictwa itp. Takie festiwale pozwalają im nabyć doświadczenie, które w przyszłości zaprocentuje w ich pracy zawodowej – podkreśla Justyna Wiśniewska, organizatorka.   

Młodzież śpiewa przepięknie. Jesteśmy zaskoczeni poziomem uczestników. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę imprezy w przyszłym roku. Festiwal ciągle się rozwija – w 2020 roku będzie to konkurs wojewódzki – zapowiada dr Iwona Gawrecka. 


W konkursie zwyciężyli:

1) w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:

1. miejsce – Joanna Zielińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie (If I ain’t you in the style – Alicia Keys) 

2. miejsce – Klaudia Mendyk, Szkoła Podstawowa Milenium w Gnieźnie (Back to you – Selena Gomez) 

3. miejsce – Amelia Matuszczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie (Bohemian rhapsody – Queen) 

2) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. miejsce – Alicja Libert, I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie (Attention – Charlie Puth)

2. miejsce – Kamil Kruger, II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie (Next to normal z musicalu I’m Alive) 

3. miejsce – Rozalia Jankowska, Zuzanna Wiśniewska – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium w Gnieźnie (Shallow - Lady Gaga, Bradley Cooper) 

1 komentarz

  • Link do komentarza Singer poniedziałek, 27 maja 2019 14:45 napisane przez Singer

    Wszystko pięknie, ładnie, ale 2 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, jest z II LO w Gnieźnie, a nie z I...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane