poniedziałek, 27 maja 2019 14:09

Pijany trafił do szpitala, później próbował jechać

 
Pijany trafił do szpitala, później próbował jechać źródło: Straż Miejska

Słoneczna aura daje się we znaki amatorom procentowych trunków. W ostatnim czasie służby już wielokrotnie musiały podnosić pijanych, zalegających na chodnikach i ławkach. Wobec jednego z nich strażnicy musieli interweniować dwukrotnie.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek 24 maja. Najpierw rano, po godzinie 7.00 na ul. Tumskiej strażnicy miejscy ujawnili leżącego na chodniku w stanie nietrzeźwym 36-letniego mieszkańca Gniezna. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę na badania. Po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony.

Wieczorem patrol ujawnił tego samego mężczyznę w samochodzie zaparkowanym na ul. św. Wojciecha, który przygotowywał się do jazdy. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że znajdował się wyraźnie pod wpływem alkoholu. Zabrano mu kluczyki od pojazdu uniemożliwiając jakąkolwiek dalszą jazdę.

Straż Miejska wszczęła postępowanie za tzw. nieobyczajny wybryk, za który przed sądem grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 zł albo nagana.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 27 maja 2019 14:39 napisane przez Mieszkaniec

    Takie społeczeństwo. Tani i wszechobecny alkohol. Komu na tym zależy aby Polska upadła ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane