wtorek, 28 maja 2019 11:09

Chrobrzacy odwiedzili Parlament Europejski

  mn
Chrobrzacy odwiedzili Parlament Europejski zdjęcie nadesłane

26 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie miało możliwość uczestniczyć w obradach młodzieży w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Wyjazd ten był nagrodą za projekt „Euroscola”, w którym sprawdzana była wiedza na temat Europy, demokracji i wartości łączącej wspólnotę Unii Europejskiej.

Jest to ogromny sukces, że właśnie uczniowie z Gniezna znaleźli się w grupie wygranych z całej Europy. Wychowankowie I LO byli jedyną szkołą reprezentującą Polskę wśród kilku tysięcy szkół startujących w tym projekcie. Uczniowie przygotowywali się do dyskusji w języku angielskim na tematy takie, jak: "Środowisko naturalne i energia ze źródeł odnawialnych" , "Wolność informacji i kultura obywatelska", "2019 - Europejski Rok Rozwoju", "Przyszłość Europy", "Migracja i integracja", "Zatrudnienie młodych ludzi" pod kierunkiem Małgorzata Król-Kasprzak i Elżbiety Urbańskiej.

Młodzi ludzie z całej Europy uczestniczyli 21 maja 2019 roku w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradowali podczas „posiedzenia plenarnego”. Młodzież prowadziła debaty ze swoimi rówieśnikami z różnych państw dotyczące problemów występujących w Europie. Miło było zobaczyć jak biegle posługuję się językiem angielskim, francuskim i niemieckim.

Euroscola umożliwiła uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, zapoznania z jego pracą i nawiązanie nowych kontaktów z rówieśnikami żyjącymi na terenie Unii Europejskiej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane