czwartek, 30 maja 2019 08:24

PKS ponownie wstrzymuje kursy. Powód? Brak kierowców

 
PKS ponownie wstrzymuje kursy. Powód? Brak kierowców archiwum redakcji

Karuzela upadłości gnieźnieńskiego PKS-u kręci się dalej - tym razem spółka poinformowała o ponownym wstrzymaniu przywróconych na początku maja kursów.

Za tym, co się dzieje w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie nie nadążają już nie tylko samorządowcy, ale nawet pasażerowie, którym cały czas są przywracane i odbierane kursy. Już pod koniec kwietnia wszystkie, z wyjątkiem dowozu do szkół, miały zostać wstrzymane, ale po kilku dniach na mocy porozumień z samorządami, część z nich przywrócono. Wkrótce jednak kolejne kursy zostały ponownie wycofane (głównie przez Witkowo do Powidza).

Tym razem przewoźnik poinformował o całkowitym wstrzymaniu komunikacji od 1 czerwca br. Powód? Powodem powstałej sytuacji jest nieodpowiednia liczba kierowców do realizacji usług. Za powyższą sytuację przepraszamy - poinformował Tomasz Zieliński, informujący z upoważnienia syndyka prezes zarządu PKS Gniezno.

Wiele wskazuje na to, że braku rąk do pracy, a właściwie do kierowania pojazdami, nie uda się już zadłużonej spółce "przeskoczyć". Zainteresowanym pozostaje tylko pytanie: czy to już "koniec końca"?

7 komentarzy

 • Link do komentarza Olo sobota, 01 czerwca 2019 10:29 napisane przez Olo

  Julian, co ci ma dać PiS jesienią? Kasa na kursy jest i to właśnie PiS je znalazł i dał, ale brakuje kierowców, bo większość z nich za rządów twoich idoli z PO wyemigrowała z Polski. Tak oni rządzili, nie dosc,że nakradli, ludzi nie potrafili zatrzymać w Ojczyźnie, przynosili wstyd Polsce (vide Kopaczowa), wielu z nich pluła na Polskę (vide Róża von...itd.), dopuszczali się zdrady oszczerczo donoszac obcym na nas, to ty teraz jeszcze takie farmazony wypisujesz. Nie wstydzisz się, że uczestniczysz też w tych kłamstwach?

 • Link do komentarza Julian piątek, 31 maja 2019 16:19 napisane przez Julian

  Spoko, wytrzymać do jesieni. Przed wyborami PIS da. Tylko przed.

 • Link do komentarza Ola czwartek, 30 maja 2019 20:01 napisane przez Ola

  Co za dziadostwo, wpusccie prywatna firme i dajcie wreszcie zdechnac tej hydrze

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 30 maja 2019 19:20 napisane przez Endriu

  Niech to już padnie i skończcie z tym pksem

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 30 maja 2019 18:49 napisane przez Endriu

  Ale głupie tłumaczenie! Najpierw dają wszystkim pracownikom wypowiedzenia i pozwalają odejść kierowcą a potem płacz! Źal mi tylko tych skołowanych pasażerów! A wystarczyło dużo wcześniej wywieź na taczkach Pana j, no ale związki zawodowe teź nie udolne

 • Link do komentarza Mee czwartek, 30 maja 2019 12:11 napisane przez Mee

  No, ale o co chodzi? Przecież "Naczelnik" powiedział, że da

 • Link do komentarza stalinek czwartek, 30 maja 2019 09:32 napisane przez stalinek

  Jak to nie ma kierowców? przeciez tyle ludzi pisze zeby Prezydent budował nowe miejsca pracy? Robić sie nie chce? 500 plus !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane