czwartek, 06 czerwca 2019 09:04

Szli przez wieś, demolując wszystko na swojej drodze

 
Szli przez wieś, demolując wszystko na swojej drodze źródło: KPP Gniezno

Rozbijali, wyrywali, przewracali - dwóch młodych mężczyzn usłyszało zarzuty dokonania licznych aktów wandalizmu na terenie Łopienna.

W nocy z 1 na 2 czerwca w miejscowości Łopienno (gmina Mieleszyn) nieznani sprawcy uszkodzili wiele obiektów i przedmiotów w postaci między innymi tzw. słynnego łopieńskiego źródełka – Zdrój, ale również zdemolowali boisko, połamali znaki drogowe, zaśmiecili boisko, potłukli pergole z kwiatami, powyrywali drzewka ozdobne, porozbijali przydomowe ozdoby czy uszkodzili kapliczkę. 

Straty w wyniku tego bezmyślnego działania poniosła gmina Mieleszyn oraz okoliczni mieszkańcy. W sumie oszacowano je na kwotę prawie 6 tysięcy złotych. Od rana na miejscu pracowali policjanci z Kłecka, którzy przeglądali monitoring, przesłuchiwali świadków i zbierali wszelkie informacje, które pomogły w ustaleniu sprawców tego aktu wandalizmu.

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Ustaleni 22 i 26-latek, którzy są mieszkańcami gminy Mieleszyn już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. W sprawie cały czas trwają czynności.

źródło: KPP Gniezno

14 komentarzy

 • Link do komentarza Lapidarium niedziela, 09 czerwca 2019 15:31 napisane przez Lapidarium

  @ Koryfeusz, Twój wpis to faszyzm w czystej postaci. Do czego w historii świata doprowadziły poglądy faszystowskie, długo w owym czasie nazywane konserwarywnymi, a nawet popieranie przez Watykan, nikomu tłumaczyć nie trzeba. To nie dzieci wystarczy przeczytać artykuł a byś wiedział ale wolisz tworzyć swoją alternatywną rzeczywistość. A może odwrócić twój tok myślenia i stwierdzić że tych dwóch zostało wychowanych na gorliwych katolików. Cokolwiek nie zrobią wyspowiadaja się księdzu i są czyści.

 • Link do komentarza bobhaus niedziela, 09 czerwca 2019 15:03 napisane przez bobhaus

  W odpowiedzi do Koryfeusz I jeszcze najlepiej ubrać w mundurki o barwie żółtych liści i przed nauczycielem stać na baczność prawda??Trzcina zamiast rozmowy i wojskowa dyscyplina .. To już było i się nie sprawdziło. Terrorem i przymusem Obywatela się nie wychowa.

 • Link do komentarza z innej gminy niedziela, 09 czerwca 2019 13:24 napisane przez z innej gminy

  z promilami rozumiem, że można odwalić jakąś manianę, ale zdemolować tyle rzeczy to trzeba mieć już słomę w głowie. powinni ich na taczkach ze wsi wywieźć

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 09 czerwca 2019 12:13 napisane przez Koryfeusz

  To wina liberalnego wychowania. Ci wandale nie mają ukończonych pewnie 18-lat, czyli są dziećmi. Natomiast dzieci głosu nie mają, podobnie jak ryby. Tak było dawniej i powinni to wrócić. W szkołach musi być dyscyplina, dziecko odzywa się tylko jeśli otrzyma pozwolenie. Swoje zdanie wyraża tylko w jasno określonym zakresie i za pozwoleniem dorosłych, po to, aby wyrażane zdanie dziecka było poprawne, prawidłowe, a nie jakieś liberalne postulaty przyjmowało do swojej małej główki. Jako dorosły człowiek to wyrobi sobie poglądy, a żeby je wyrobił to musi być odpowiednio ukształtowany w szkole, czyli ograniczony liberalizm, poczucie tożsamości narodowej, konserwatyzm, szacunek dla drugiego człowieka - to muszą być podstawy kształtowania poglądów młodych ludzi. No i oczywiście rygor, dyscyplina, kultura i grzeczność wobec innych, szacunek dla otoczenia.

 • Link do komentarza bobhaus sobota, 08 czerwca 2019 07:41 napisane przez bobhaus

  Na jakiej podstawie wtykasz tutaj swe fobie przeciwko Owsiakowi?? Z czym widzisz tutaj związek Owsiaka ?? z bezmyślnym niszczeniem dokonanym przez idiotów??Owsiak do tego namawia?? W tym wypadku mamy brak spójnej kultury zachowań i poszanowania dla Prawa Własności. Nie chce się mi wierzyć że nikt nic nie widział w tej wsi. Ze trzeba było policjantom przeglądać monitoring. Nie ma wrażliwości że to co zniszczono to służyło dobru wspólnemu. 30 lat jak upadł komunizm jest religia w szkołach i jednak mentalności komunistycznej znieczulicy nie wyrugowano z przestrzeni społecznej. Pytanie podstawowe czy wychowywane jest społeczeństwo czy zastępy wyborców , ślepych wyborców ??. I dzieje się to również przy udziale kościoła . I nie obarczaj winą Owsiaka . Owsiak działa w innej przestrzeni i na rzecz dobra wspólnego.

 • Link do komentarza z Gniezna piątek, 07 czerwca 2019 13:39 napisane przez z Gniezna

  drogi @czytelniku i @pele, na jakiej podstawie osądzacie, że Ci wandale zostali wychowani przez ludzi Owsiaka według hasła "róbta co chceta"? Równie dobrze ja mógłbym napisać, że to wychowani w wierze katolickiej, w końcu 87% Polaków przyznaje się do tej wiary.
  Po co ta mowa nienawiści?

 • Link do komentarza pela piątek, 07 czerwca 2019 11:32 napisane przez pela

  proszę "Róbta co chceta!"

 • Link do komentarza Adam czwartek, 06 czerwca 2019 22:52 napisane przez Adam

  Jestem byłym mieszkańcem Łopienna. Wychowałem się w tej pięknej miejscowości . Jeszcze czegoś takiego w jej historii nie było. Sprawcą należy się bardzo surowa kara. Nie odsiadka w celi z tv i internetem. Odbudować to co zniszczyli własymi łapami a później olbrzymia kara finansowa i wykluczenie ze społeczności wsi. Brak mi słów. Tego się nie da opisać bez użycia wulgaryzmów!!!!

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 06 czerwca 2019 21:05 napisane przez czytelnik

  To nie żadne "państwo socjalne" To efekt wychowania polskiego społeczeństwa przez ludzi Owsiaka "Róbta, co chceta" No to robią!

 • Link do komentarza Łopiennianin czwartek, 06 czerwca 2019 20:52 napisane przez Łopiennianin

  A to wszystko podobno dzieło niejakiego Łukasza oraz Patryka z owej miejscowosci. Brak słów :)

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 06 czerwca 2019 10:45 napisane przez Mieszkaniec

  Mamy nasze państwo socjalne. Kasa za darmo. Do pracy nie chodzą to mają siły na takie rzeczy. Szkoda słów...

 • Link do komentarza szkoleniowiec czwartek, 06 czerwca 2019 09:40 napisane przez szkoleniowiec

  Nieźle ich energia rozpierała - w ramach kary nie dość że powinni naprawić co zniszczyli to jeszcze dodatkowo co najmniej przez pół roku pracować na rzecz gminy i zajmować się pracami fizycznymi w częściach publicznych - zamiatanie, wyrywanie chwastów, koszenie, malowanie itd. Może wtedy nauczą się doceniać dobro publiczne.

 • Link do komentarza Piotr czwartek, 06 czerwca 2019 09:19 napisane przez Piotr

  Trudno to nawet skomentować, Duża kara finansowa oraz prace społeczne na rzecz gminy(setki godzin)

 • Link do komentarza Rychu czwartek, 06 czerwca 2019 09:06 napisane przez Rychu

  Banda idiotow że swojej wsi!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane