piątek, 07 czerwca 2019 18:30

Nowy rozkład PKP - mniej pociągów do Warszawy

 
Nowy rozkład PKP - mniej pociągów do Warszawy archiwum redakcji

Składy powoli wracają z powrotem na trasę E 20, a tym samym zmniejszy się ruch na linii przebiegającej przez Gniezno. To tylko jedna ze zmian, jakie wchodzą w życie od niedzieli, wraz z nowym rozkładem jazdy.

Od 9 czerwca podróżni, którzy niemal codziennie korzystają z dojazdów do pracy lub szkoły, powinni sprawdzić rozkład obowiązujący od tego dnia. Korekta wchodząca w życie w niedzielę, szczególnie dotyczy Gniezna, na którego peronach od tej pory zatrzymywać się będzie mniej składów dalekobieżnych - szczególnie tych relacji do Warszawy. Jest to wynik kończących się prac remontowych na linii E20 z Poznania przez Wrześnię i Konin do Kutna, które trwały przez ostatnie dwa lata. W związku z tym składy jeżdżące objazdem przez Gniezno wracają na swoją starą trasę. 

Od niedzieli ubędzie m.in. po kilka składów do Bielsko-Białej, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Szczecina. Z Gniezna nie będzie można już dojechać jednym do tej pory kursującym pociągiem do Łodzi.

Najwięcej ubędzie składów do Warszawy - z kilkunastu pociągów kursujących w chwili obecnej, gnieźnianom pozostaną zaledwie trzy - jeden nocny oraz dwa wyruszające przed południem i we wczesnych godzinach popołudniowych. Przez to ubędzie też składów do Kutna czy Łowicza.

Korekta obejmuje także składy Kolei Wielkopolskich, które zmieniają godziny kursowania swoich pociągów na odcinku z Poznania przez Gniezno do Mogilna. Na trasie z Gniezna przez Wrześnię do Jarocina zmieniona będzie godzina odjazdu tylko jednego pociągu. 

Pełen zakres zmian można śledzić na rozkładzie relacyjnym PKP, ważnym od 9 czerwca, dostępnym w załączniku poniżej.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 09 czerwca 2019 13:03 napisane przez Mieszkanka

  Warszawa to nic... Zlikwidowanych zostało bardzo dużo kursów do Poznania, zwłaszcza tych porannych!!! Mnóstwo ludzi dojeżdża do pracy, a okazuje się teraz, że nie ma czym... Tragedia.

 • Link do komentarza moher sobota, 08 czerwca 2019 11:55 napisane przez moher

  Do "pasażer"; połączenie bezpośrednie do Wa-wy? To jakiś żart? Megalomania frustrata. Dziennie z Gniezna nie jedzie więcej jak ze 20 osób.

 • Link do komentarza Vegatermik sobota, 08 czerwca 2019 09:21 napisane przez Vegatermik

  To kiedy ma być uruchomiony szynobus z dworca Gniezno peron 1a? do stacji Gniezno-Winiary (Galeria)?
  Dotyczy akcji Narodowe Muzeum Kolejnictwa w Gnieźnie.
  Wagon wyposażony w logo tutejszych szkół technicznych, majętnych pracodawców, włodarzy obszarów, PKP i przyjaciół projektu.

 • Link do komentarza avalon piątek, 07 czerwca 2019 21:23 napisane przez avalon

  No i tunele, wiadukty, mosty czy estakady na Dalkach nie są i długo nie będą potrzebne. Linia kolejowa przez Gniezno wróciła do normy :)

 • Link do komentarza Paweł piątek, 07 czerwca 2019 19:49 napisane przez Paweł

  szkoda...

 • Link do komentarza pasażer piątek, 07 czerwca 2019 18:49 napisane przez pasażer

  Pytanie do PKP, czy w związku z pełnym obłożeniem pociągów jadących przez Gniezno do Warszawy, PKP utrzyma choć jedno bezpośrednie połączenie tam i z powrotem z pierwszej stolicy do obecnej stolicy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane