Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 czerwca 2019 18:30

Nowy rozkład PKP - mniej pociągów do Warszawy

 
Nowy rozkład PKP - mniej pociągów do Warszawy archiwum redakcji

Składy powoli wracają z powrotem na trasę E 20, a tym samym zmniejszy się ruch na linii przebiegającej przez Gniezno. To tylko jedna ze zmian, jakie wchodzą w życie od niedzieli, wraz z nowym rozkładem jazdy.

Od 9 czerwca podróżni, którzy niemal codziennie korzystają z dojazdów do pracy lub szkoły, powinni sprawdzić rozkład obowiązujący od tego dnia. Korekta wchodząca w życie w niedzielę, szczególnie dotyczy Gniezna, na którego peronach od tej pory zatrzymywać się będzie mniej składów dalekobieżnych - szczególnie tych relacji do Warszawy. Jest to wynik kończących się prac remontowych na linii E20 z Poznania przez Wrześnię i Konin do Kutna, które trwały przez ostatnie dwa lata. W związku z tym składy jeżdżące objazdem przez Gniezno wracają na swoją starą trasę. 

Od niedzieli ubędzie m.in. po kilka składów do Bielsko-Białej, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Szczecina. Z Gniezna nie będzie można już dojechać jednym do tej pory kursującym pociągiem do Łodzi.

Najwięcej ubędzie składów do Warszawy - z kilkunastu pociągów kursujących w chwili obecnej, gnieźnianom pozostaną zaledwie trzy - jeden nocny oraz dwa wyruszające przed południem i we wczesnych godzinach popołudniowych. Przez to ubędzie też składów do Kutna czy Łowicza.

Korekta obejmuje także składy Kolei Wielkopolskich, które zmieniają godziny kursowania swoich pociągów na odcinku z Poznania przez Gniezno do Mogilna. Na trasie z Gniezna przez Wrześnię do Jarocina zmieniona będzie godzina odjazdu tylko jednego pociągu. 

Pełen zakres zmian można śledzić na rozkładzie relacyjnym PKP, ważnym od 9 czerwca, dostępnym w załączniku poniżej.

6 komentarzy