sobota, 08 czerwca 2019 16:21

Ulicami Gniezna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny - fotogaleria

 
Ulicami Gniezna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie popołudnie spod placu przed teatrem wyruszyła biało-czerwona manifestacja, zorganizowana przez Forum Gniezno dla Życia i Rodziny.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, wydarzenie było skierowane do osób utożsamiających się z takimi wartościami, jak prawna ochrona życia ludzkiego oraz wsparcie instytucji rodziny, bez względu na osobiste przekonania czy sympatie polityczne. Organizatorzy na samym czele nieśli duży transparent "Miłość większa niż...", a przede wszystkim pełno biało-czerwonych flag. Przemarszowi towarzyszyły okrzyki i słowa podkreślające znaczenie życia oraz wartości rodziny.

Po przejściu na Wzgórze Lecha, na placu przykatedralnym część uczestników wykonała wspólnie tradycyjnego Poloneza, czemu wyraźnie towarzyszył dobry humor. Po wszystkim do zgromadzonych słowo wygłosił abp Wojciech Polak Prymas Polski.

 

27 komentarzy

 • Link do komentarza KEGAN wtorek, 11 czerwca 2019 22:21 napisane przez KEGAN

  Właśnie trzeba pokazać że normalność też można manifestować. Nie dać się zastraszyć mniejszości pod przykrywką tolerancji. Też chcemy być szanowani - wartości BÓG - RODZINA są dla nas ważne i będziemy ich bronić. Nie ma racji ten kto głośniej krzyczy - cudaki wożone po całej Polsce i sponsorowane przez lewacki zachód.

 • Link do komentarza gnieźnianka z marszu wtorek, 11 czerwca 2019 09:36 napisane przez gnieźnianka z marszu

  Zofii radzę dobrego okulistę. Na wspomnianym marszu było ponad pół tysiaca gnieźnian mimo sobotniego weckendu, gdzie mieszkancy wypoczywaja poza miastem. I nie zwożono nań ludzi z calej Polski, jak to było u zboczeńców. Marsz dla Życia byl pogodny, radosny, sympatyczny, nie musieli go pilnowac setki policjantow i stado psow i koni! Na tym marszu byli przedstawiciele tego społeczenstwa, dla ktorych uniwersalnymi wartosciami jest rodzina, mąż i żona jako podstawowa komórka jej rozwoju, dzieci, ktore przychodzą na świat w sposób naturalny i ktore są wielką radoscia nie tylko dla rodzicow, ale także dla zdrowego panstwa.

 • Link do komentarza Sernik wtorek, 11 czerwca 2019 09:05 napisane przez Sernik

  Super inicjatywa! Człowiek od razu się cieszy, widzą mieszkańców Gniezna i okolic, że są za rodziną i życiem :) Oby więcej takich inicjatyw :)

 • Link do komentarza Zofia poniedziałek, 10 czerwca 2019 20:05 napisane przez Zofia

  Po co oni maszerują? Co to za akcja? Żeby maszerować z czymś co jest normalne? To jest dla mnie nienormalne.

  Dobrze, że w wydarzeniu wzięła udział tylko garstka ludzi (chociaż fotograf starał się jak mógł).

 • Link do komentarza do geja poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:03 napisane przez do geja

  Jak sobie chcecie być gejami czy lesbijkami to sobie bądźcie ale skoro z takich związków nie ma naturalnych poczęć dzieci to trzymajcie się z daleka od adopcji bo to niczemu dobremu nie służy jak tylko przekabacaniu dzieci na waszą stronę. Jak oczekujecie tolerancji wobec siebie to lepiej nie wchodźcie zbyt daleko w nie swoje sprawy, czyli w edukacje i dobro dzieci których sami nie potraficie spłodzić z tych swoich związków jednopłciowych !

 • Link do komentarza trygfr44 poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:37 napisane przez trygfr44

  Czego ty się geju boisz ? Bierz się po prostu do roboty z drugim gejem i sobie spłódźcie dziecko , nikt wam za to złego słowa nie powie , za to sławni będziecie na cały świat że potraficie .

 • Link do komentarza BeHa poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:27 napisane przez BeHa

  Fajna inicjatywa, miło widzieć całe rodziny, starszych i dzieci, młodzież jak robią coś razem.

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:57 napisane przez EagleEye

  @Bartek Gej co rozumiesz przez "biedne dziecko" co Ty myślisz kolego ze dwoje panów czy pań dla dziecka to normalna rodzina. Chcesz mieć dziecko zwiąż się z kobietą i wychowuj dziecko z swoją partnerką życiową i wtedy te tzw. przez Ciebie "biedne dziecko" bedzie miało normalną rodzinę dom i będzie kochane. Sorry ale na szczęście w Rzeczypospolitej Polskiej nie ma z racji prawa na adopcje dziecka przez pary jednej płci. I chwała za to RP że nie zgadza się na takie adopcje. Do tego powiem Ci jeszcze jedno mało mnie interesuje że jesteś gejem tym bardziej nwm dlaczego to tak próbujesz podkteślić w swoim wpisie.

 • Link do komentarza Szymon Zieliński poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:13 napisane przez Szymon Zieliński

  Gaju (a może Geju?) - Rodziny Wielodzietne to skarb i przyszłość tego dziczejącego narodu, który w pieniądzu, władzy i pseudo wolności polegającej na robieniu tego, co się komu podoba, bez patrzenia na innych i trzymania się jakichkolwiek zasad widzi swoją świetlaną przyszłość. A sprawa jest prosta jak drut - gdyby nie te rodziny i ich dzieci to Twojej przyszłości nie będzie w ogóle, bo nie będzie miał jej kto tworzyć! Duże rodziny obciążają budżet kosztem emerytów, samotnych i młodych? Trzeba być krótkowzrocznym ignorantem aby pisać takie rzeczy. Oczywiście, że jak w każdej grupie są i patologie. Ale gdyby nie trud i poświęcenie rodziców wychowujących takie ilości przyszłych obywateli to resztkę Polski za dwa pokolenia tworzyć będą nie Polacy, ale może jakieś hybrydowe, zmutowane istoty np. produkcji wszelkiej medycznej maści wynalazków albo kolonizatorzy zza dalekiego wschodu, których tak chętnie co niektórzy chcą gościć w naszym pięknym kraju. Pomyśl więc nieco dalej niż tylko do najbliższego urlopu all-inclusive gdzieś w Turcji albo innej Tajlandii, bo któregoś razu jak wrócisz może się okazać, że nie masz do czego. I oby się kiedyś nie okazało, że któreś z dzieci albo wnuków Kamili będzie Ci tyłek podcierać w jakimś domu opieki, gdy Ty samotna i żalem przejęta będziesz swoich dni oczekiwać. Szczerze Pozdrawiam

 • Link do komentarza Bartek Gej niedziela, 09 czerwca 2019 22:51 napisane przez Bartek Gej

  Jako gej nie boję się o tym napisać. Jest tyle wspaniałych małżeństw hetero które chciałyby mieć dziecko a nie mogą z oczywistych powodów. A można by takie biedne dziecko zaadoptować i wychować na człowieka. I nieważne ,czy zrobi to dwoje gejów, 2 lesbijki,czy hetero.Ważne by dziecko miało dom,było kochane i szanowane. A skąd pochodzi to dla mnie nieważne. Jest tyle biednych dzieci w Polsce a polskie prawo ogranicza adopcję. Wszędzie tylko biurokracja albo inne przeszkody... Brak słów na ten kraj...

 • Link do komentarza Kegan niedziela, 09 czerwca 2019 21:46 napisane przez Kegan

  Co istotne i o czym krytycy zapominają- nie trzeba było kordonów policji, koni, armatek itd. Skoro dewianci mają marsz to dlaczego odbiera się go normalnym obywatelom. Skoro plują na Krzyż to go brońmy.

 • Link do komentarza Endriu niedziela, 09 czerwca 2019 17:52 napisane przez Endriu

  A ja mam gdzieś wasze katolickie marsze! Żyję według własnych wartości i jestem szczęśliwy w swoim związku i nikt nie będzie mi mówił jak mam źyć i jak wychowywać swoje dzieci. I czy usuwać nie chcianą ciążę czy nie!

 • Link do komentarza Fabio niedziela, 09 czerwca 2019 16:01 napisane przez Fabio

  Gaja plecie takie farmazony, że wierzyć się nie chce, ze takie osobniki są w polskim narodzie. Kobieto (a może jesteś mężczyzną, wszystko jedno, rozum ptasi). Państwo jest zdrowe zdrowiem rodzin, które je tworzą. Zdrowe państwo rozwija się przez demografię dodatnią (czy ty w ogóle rozumiesz, o czym ja piszę?). Bez przyrostu naturalnego państwo zniknie. I to wcale nie w takim wolnym tempie. Poczytać być mogła badania naukowe na ten temat, ale sądzę, ze to lektura nie dla takich móżdżków, jak Twój. dawniej ludzie mieli po 10-15 dzieci, sama takie znam w mojej rodzinie i wszystkie wyszły na ludzi i tworzyły zręby naszej obecne państwowości. I nikt nawet nie pomyślał, żeby cokolwiek brać od państwa. I jeszcze jedno, tak prosto z mostu i zapamiętaj, bo tylko na pamięć możesz to przyswoić, bo zrozumieć chyba nie potrafisz. Otóż baba z babą lub chłop z chłopem nigdy nie spłodzą dziecka. Zatem normalni ludzie tego typu, którzy uczestniczyli we wczorajszym marszu dla życia są i popierają tylko normalne zdrowe rodziny, oparte na tradycji, religii i kulturze, a nie zboczeniach.

 • Link do komentarza rw niedziela, 09 czerwca 2019 13:06 napisane przez rw

  Zenonie, zalecam relanium. A najlepiej odejście od komputera i spacer wśród zieleni :-) Z anonimami nie zwykłem wchodzić w polemikę. Jak masz godność i rozum człowieka, to przedstaw się :-)

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 09 czerwca 2019 11:06 napisane przez rezigiusz

  @Obserwator rozumie że nauka szeroko rozumiana Twoim zdaniem jest na takim etapie ze że związku dwóch pań lub dwojga panów urodzą się dzieci - cos chyba nie halo - i tak mówiąc nwm dlaczego odbył się u nas marsz tzw. równości który propagował różne dewjacje , a nie równość która tak szumnie jest wykorzystywana przez lewackie organizacje tak jakby tej równości nie było. Ja się nie odnoszę publicznie z tym czy tamtym na ulicach i nie muszę tego robić jak ci którzy uważają iż muszą to eksponować publicznie iż lubią to czy tamto.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 09 czerwca 2019 00:56 napisane przez wilk

  emma,--nasi włodarze to antypolskie i antyspołeczne osobniki,typowa post bolszewia,oni tylko są tam gdzie mają korzyści,gdyby tutaj rozdawali intratne stołki,to by byli całym hurmem w pierwszych rzędach !!!!I nie rozumiem do dziś,jak można oddać głos na takich......chyba,że liczyli swoi ludzie,bo takich .....nie brakowało w komisjach !!!!

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 08 czerwca 2019 23:54 napisane przez czytelnik

  Do Obserwatora - pyta Pan, kto nie jest za życiem? Otóż odpowiadam Panu. Ci, którzy są za aborcją, za eutanazją oraz za związkami homoseksualnymi, ponieważ nie sa w stanie powołać do życia nowej istoty. Prawda, ze nie takie trudne zrozumieć?

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 08 czerwca 2019 23:48 napisane przez czytelnik

  PIĘKNIE !!!! Duma rozpiera mieszkać w mieście z takimi ludźmi. Łezka w oku. BRAWO!!!

 • Link do komentarza Gaja sobota, 08 czerwca 2019 23:44 napisane przez Gaja

  Oczywiście, że ten marsz to piękna inicjatywa, afirmacja życia , szerzenie wartości chrześcijańskich itp. Niestety nie wszystko jest tak bardzo idealne. pani K.Węcka - Nijak powiedziała, że rodziny wielodzietne nie są zagrożeniem dla nikogo. W porządku , ułatwienia w życiu i wsparcie jak najbardziej, ale niech nie oczekują od państwa pomocy finansowej. Wielodzietność to ich wybór , więc to oni ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Karta " dużej rodziny" czy " 500+ " obciążają budżet państwa, który przecież utrzymywany jest z podatków także samotnych emerytow, bezdzietnych małżeństw i w końcu młodych osób, które nie założyły rodziny z różnych powodów. Pani Kamila dostaje na dzieci ok. 4500 zł. ( zakładam, że ma ich 9, ale nie wiem czy dostaje na wszystkie, bo któreś pewnie pełnoletnie ). A jej praca zawodowa to przecież fikcja ( ile przepracowała, jeżeli ciągle na macierzyńskim i pewnie na wychowawczym ? }. Może się nie martwi, bo przecież minimalną emeryturę już ma zapewnioną, za którą także zapłacą inni.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 08 czerwca 2019 23:37 napisane przez Gnieźnianin

  Marsz dla życia i rodziny? A na filmiku poloneza tańczą razem dwie kobiety, dwóch mężczyzn, nawet widać yrujkąt starszy pan z dwoma paniami. Rozumiem, że te osoby to też rodziny

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane