wtorek, 11 czerwca 2019 08:56

Niektóre szkoły skracają lekcje z powodu upałów

 
Niektóre szkoły skracają lekcje z powodu upałów archiwum redakcji

Z powodu zapowiadanych wysokich temperatur, dyrektorzy niektórych placówek oświatowych zdecydowali się na skrócenie lekcji w podległych im szkołach.

Planowa realizacja zajęć w wymiarze 45 minut została skrócona do 30 minut. Wszystko to za sprawą wysokich temperatur, które utrzymują się od wczoraj w naszym regionie. Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku temperatury w godzinach południowych i popołudniowych przekraczają 30 stopni. 

Ostrzeżenie meteorologiczne wydane w minioną niedzielę skłoniło dyrektorów niektórych placówek do skrócenia lekcji. Według uzyskanych na tę chwilę informacji, na ten krok zdecydowały się przede wszystkim powiatowe jednostki m.in. I LO, III LO i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, w których 30-minutowe lekcje odbywać się będą dziś lub w środę. 

Według aktualnych prognoz IMGW, upały w czwartek mają zelżeć, by ponownie powrócić na weekend. Letniej aurze towarzyszyć mogą lokalne burze. 

1 komentarz

  • Link do komentarza NTL wtorek, 11 czerwca 2019 13:15 napisane przez NTL

    Starym koniom skracają zajęcia, a ja się pytam, dlaczego tu nie ma wymienionych szkół podstawowych??? Tam nikt o tym nie pomyślał???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane