Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 czerwca 2019 12:25

Pożar i pseudokibice u bram więzienia w Gębarzewie

 
Pożar i pseudokibice u bram więzienia w Gębarzewie fot. Rafał Wichniewicz

Ogień na dachu budynku administracyjnego oraz burdy wywoływane przez pseudokibiców u bram Zakładu Karnego - taki był scenariusz ćwiczeń, przeprowadzonych we wtorkowe przedpołudnie w Gębarzewie.

Wzorem poprzednich tego typu działań, tak i w tym roku, odbyły się ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa, mające na celu sprawdzenie procedur podejmowanych przy różnego rodzaju zdarzeniach, jakie mogą się wydarzyć na terenie więzienia. Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku w Zakładzie Karnym w Gębarzewie zaplanowano działania, mające na celu zweryfikować współpracę służb w zakresie likwidacji różnych zagrożeń. 

- Co roku Zakład Karny w Gębarzewie przystępuje do działań ochronnych, mających na celu koordynację działań służby więziennej, straży pożarnej i policji, a także ratowników medycznych. Jesteśmy służbą profesjonalną, dlatego jesteśmy też przygotowani na każdą ewentualność, która może się wydarzyć w zakładzie karnym. Tych możliwości agresywnego lub buntowniczego zachowania może być wiele - mówił kpt. Krystian Rynarzewski, oficer prasowy ZK Gębarzewo.

W scenariuszu ćwiczeń, zaplanowanych na 11 czerwca, był pożar podczas prac na dachu budynku administracyjnego. W jego ramach przeprowadzono ewakuację budynku, a na miejsce wezwano strażaków. Po dotarciu JRG Gniezno i wprowadzeniu zastępów na teren więzienia, przeprowadzono akcję gaśniczą. W ramach drugich ćwiczeń, pod bramą zakładu karnego pojawili się pseudokibice, którzy zażądali wypuszczenia ich przywódcy na wolność, podpalając przy tym różne przedmioty na wjeździe. W tym przypadku w działaniach straż więzienną wsparła jednostka realizacyjna gnieźnieńskiej policji.

 

Galeria