środa, 12 czerwca 2019 07:51

W lasach sucho. Kolejny pożar ugaszony

 
W lasach sucho. Kolejny pożar ugaszony źródło: OSP Czerniejewo

Panujące wysokie temperatury dają się także naturze. W miniony wtorek strażacy z kilku jednostek zostali wezwani do gaszenia pożaru, zauważonego w Pawłowie.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca po godzinie 12:00. W rejonie miejscowości Huby Pawłowskie (Pawłowo) zauważony został dym, wydobywający się z pobliskiego lasu. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z OSP Czerniejewo, OSP Żydowo oraz JRG Gniezno w sile sześciu wozów. 

Po dotarciu na miejsce zastano rozwijający się pożar poszycia leśnego na rozległej powierzchni. Działania strażaków polegały na ustaleniu rozmiaru tego zdarzenia oraz zbudowaniu linii głównej z dwoma odcinkami w natarciu w celu ograniczenia powiększania się obszaru objętego ogniem, a następnie jego stłumieniu oraz dogaszeniu tlących się miejsc. Dzięki szybkiej reakcji, przećwiczonej już wielokrotnie w poprzednich tygodniach, udało się szybko zlikwidować zagrożenie.

Zgodnie z informacjami Instytutu Badawczego Leśnictwa, prognozuje się iż na terenie większości kraju występuje średnie lub duże zagrożenie pożarowe lasów. 

źródło: OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane