czwartek, 13 czerwca 2019 09:02

Podczas ćwiczeń zauważyli pożar

 
Podczas ćwiczeń zauważyli pożar źródło: PSP Gniezno

W minioną środę gnieźnieńscy strażacy, którzy na Jeziorze Wierzbiczańskim wykonywali ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, zauważyli dym unoszący się z pobliskiego lasu.

Sytuacja miała miejsce 12 czerwca w południe. Podczas realizacji dziennego planu zajęć na zbiorniku wodnym, obejmującego ćwiczenia z ratownictwa, strażacy obecni nad jeziorem zauważyli iż z pobliskiego lasu w rejonie Kujawek wydobywa się dym.

W celu potwierdzenia swoich obaw o pożarze, natychmiast udali się na miejsce, gdzie po rozpoznaniu okazało się iż płonie ściółka leśna. O tym fakcie powiadomili gnieźnieńską komendę, a sami przy pomocy dostępnego  sprzętu rozpoczęli gaszenie pożaru.

Na miejsce dyżurny zadysponował obecny wciąż nad jeziorem jeden zastęp straży, który dotarł na miejsce po podaniu dokładnej lokalizacji zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji, wciąż rozwijający się pożar udało się opanować i ugasić - spaleniu uległo około 400 metrów kwadratowych ściółki leśnej.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane