czwartek, 13 czerwca 2019 12:19

Wyróżnienie dla gnieźnieńskiego policjanta

 
Wyróżnienie dla gnieźnieńskiego policjanta źródło: KWP

W miniony wtorek odbyła się wielkopolska edycja ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do policjantów ruchu drogowego. W jego trakcie wyróżnienie otrzymał asp. sztab. Adam Rakowski, który jest najdłużej pracującym funkcjonariuszem tego pionu w naszym województwie.

Trzydziesta druga edycja konkursu, odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a organizowanego przez Komendę Wojewódzką w Poznaniu oraz Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, zgromadziła najlepszych policjantów ruchu drogowego z całej Wielkopolski. 

Konkurs składał się z konkurencji strzelania, wiedzy teoretycznej, a następnie testu praktycznego, odbywającego się na terenie miasta, m.in. kierowania ruchem na skrzyżowaniu, ale także sprawdzano ich zdolności w manewrowaniu samochodem oraz motocyklem. Reprezentujący gnieźnieńską jednostkę mł. asp. Marek Giszczyński zajął 11 miejsce. 

Podczas uroczystości podsumowującej konkurs, wręczono również wyróżnienie dla asp. sztab. Adama Rakowskiego, który ma już za sobą 45 lat służby w mundurze policjanta, w większości pracując w ruchu drogowym. Tym samym jest on najdłużej służącym funkcjonariuszem tego pionu w Wielkopolsce. Podczas wspomnianego konkursu sprawował także funkcję sędziego. Nagrodę otrzymał z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera.

źródło: KWP i KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane