sobota, 15 czerwca 2019 13:29

Ostrzeżenie meteorologiczne

 
Ostrzeżenie meteorologiczne archiwum redakcji

Od sobotniego wczesnego wieczoru do godzin rannych następnego dnia w naszym regionie istnieje możliwość wystąpienia burz, którym może towarzyszyć grad.

Ostrzeżenie w tym kierunku wystosowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bazie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Od soboty 15 czerwca od godziny 18:00 do godziny 4:00 rano następnego dnia, na terenie Wielkopolski prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu, miejscami gradu (lokalnie do nawet 5 cm średnicy). Przewidywana wysokość opadów od 40 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ryzyka 3 stopnia wynosi 75%.

W razie zaistnienia takiej okoliczności, komunikat może być aktualizowany.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii należy informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie
tel. 112, 998, 61 222 06 11

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax  61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane