niedziela, 16 czerwca 2019 19:50

Spadochroniarze uczcili 100-lecie Policji

 
Spadochroniarze uczcili 100-lecie Policji fot. Rafał Wichniewicz

Zwieńczeniem pikniku, zorganizowanego z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powołania polskiej Policji, był skok spadochronowy nad miastem. Dwóch jego uczestników wiatr zniósł nad centrum.

Podobnie jak podczas uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, tak i w niedzielę 16 czerwca nad Gnieznem pojawił się mały samolot. Z niego to, około 20 minut po godzinie 18 wyskoczyło czterech spadochroniarzy, wśród których był także jeden funkcjonariusz z tutejszej Komendy Powiatowej Policji.

Podczas swojego lotu nad miastem rozwinęli oni flagi - państwową, Gniezna oraz z logiem Policji (z okazji 100-lecia istnienia tej formacji).

Swój lot dwóch spadochroniarzy zakończyło zgodnie z planem na Placu św. Wojciecha, gdzie czekał na nich "komitet powitalny" w postaci innych funkcjonariuszy oraz mieszkańców Gniezna. Silny wiatr sprawił jednak, że dwóch pozostałych miało niemałe kłopoty z wycelowaniem w to samo miejsce i ostatecznie im się to nie udało - jeden wylądował na ul. 3 Maja, a drugi w rejonie ul. Paczkowskiego - w obu przypadkach szczęśliwie. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Maciej niedziela, 16 czerwca 2019 21:22 napisane przez Maciej

    Panie Adamie, szacunek dla Pana!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane