wtorek, 18 czerwca 2019 08:23

„Dachowanie” kabrioletem BMW w środku wsi

 
„Dachowanie” kabrioletem BMW w środku wsi źródło: OSP Kiszkowo

Późnym wieczorem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym wziął udział jeden samochód osobowy. Na miejscu działały służby z kilku jednostek.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca, około 22:45 w Turostówku (gmina Kiszkowo). Jak wynika z ustaleń policji, na wąskiej drodze prowadzącej przez tę wieś, kierujący samochodem marki BMW typu cabrio 24-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, a następnie doprowadził do przewrócenia pojazdu. 

W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów w wieku 21 lat, oraz jeden w wieku 18 lat wraz z kierowcą doznali obrażeń ciała, a także doszło do zakleszczenia w przewróconym pojeździe.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Kiszkowo, OSP Dąbrówka Kościelna, OSP Pobiedziska oraz JRG Gniezno, które zabezpieczyły uszkodzony pojazd oraz miejsce zdarzenia. Dwa zespoły ratownictwa medycznego zajęły się poszkodowanymi, a policja - kierującym BMW. Jak się okazało, 24-latek był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym do dalszych badań.

źródło zdjęć: OSP Kiszkowo


13 komentarzy

 • Link do komentarza Diabliczka poniedziałek, 09 września 2019 15:45 napisane przez Diabliczka

  I nikt Nie pomoże

 • Link do komentarza Diabliczka niedziela, 01 września 2019 02:38 napisane przez Diabliczka

  Zrobili wielką głupotę, to fakt. Tylko jeden z nich jest tak naprawdę poszkodowany i będzie cierpiał jeszcze długo. Dlatego prosi o pomoc https://pomagam.pl/ydmql5kv iem że ten wypadek bardzo wpłynął na życie trzech z nich.
  Wyciągnęli wnioski.
  Miska czy naprawdę ich znasz wszystkich?
  Wiesz co teraz się z nimi dzieje?
  Odwiedziłas Krystiana kiedy leżał plackiem?
  Witam że robili różne głupie rzeczy jednak to jest młodość. Każdy robi coś głupiego . Teraz musieli e wszyscy szybko dorosnąć i wyciągnąć wnioski z tego co się stało.
  Niestety czasu się nie cofnie .
  Wiele osób musiało zmienić swoje życie po tym zdarzeniu.
  Nie tylko jak to piszecie dzieciaki ale też ich rodziny. Zwłaszcza Krystiana
  To co pisze na stronie pomagam to jest nic z tym co naprawdę przeżywa.
  Reszta jak to piszecie dzieci też bardzo to przeżyła.
  Czy ktoś z was z nimi po wypadku rozmawiał? Czy odwiedził? Czy pomógł?-
  Zaraz pewnie zobaczę odpowiedź że idiotom się nie pomaga. Że mogli wcześniej myśleć.
  Jednak zanim ktoś napisze kolejne plotki które czytam wszędzie niech się zastanowi i sprawdzi fakty

  Zmieniło się w życiu tych młodych ludzi bardzo dużo. Dorośli w ciągu jednej nocy

 • Link do komentarza Miśka czwartek, 20 czerwca 2019 11:51 napisane przez Miśka

  Znam te dzieciaki bo inaczej ich nie da się nazwać. Wielkie cwaniaki i tyle. Zero w nich odpowiedzialności. Nie ważne że stare, zepsute ważne że BMW iważne że można szanować. Tak jak wyżej ktoś napisał że wiecznie nocą jeżdżą się zgadza i to nie tylko w tych miejscowościach bo także wielu innych. Wypadek ich niczego nie nauczy. Dalej będzie to samo.

 • Link do komentarza Kozak środa, 19 czerwca 2019 12:49 napisane przez Kozak

  Sedan w Cabrio?

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 19 czerwca 2019 08:12 napisane przez rezigiusz

  @jarom blisko 80% aut sprowadzanych z tzw. Niemiec ma przeszłość kolizyjno-wypadkową z przekręconym licznikiem. To nie są moje dywagacje tylko opracowania firm zajmujące się tym fachowo. Nikt czy to w Niemczech czy Belgii lub Francji nie sprzedaje auta nie wyeksploatowanego a na pewno bezwypadkowego. Nikogo nie oczerniam ale znam realia naszego miasta i wiem że ręka rękę myje ujmując to kolokwialnie. Cóż kto ma więcej "oleju w głowie" po auto używane udaje się do salonu które mają ofertę aut taką do wyboru że każdy może wybrać sobie auto jakie chce i na pewno pewniejsze i nie raz tańsze. Owszem wśród salonów dealerskich zdarzają się czarne owce ale sa to promile.

  Co z tego ze ja będę miał pewne i bezpieczne auto jak ktoś kupi szzrot który z zagranicy został wycofany z ruchu a u nas z racji takich przepisów jest rejestrowany i dopuszczany do ruchu. Tyle w tej kwestii i temacie

 • Link do komentarza do Rezygiusz wtorek, 18 czerwca 2019 23:50 napisane przez do Rezygiusz

  zbyt szybko fantazja ciebie chyba ponosi jak i tego kierowce, czytaj z zrozumieniem - " nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, a następnie doprowadził do przewrócenia pojazdu. " czy to bmw, audi, skoda - jeśli kierowca nie ma mózgu - efekt taki sam.

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 18 czerwca 2019 18:24 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Marek:
  **************
  Nasza "ukochana" policja jest, nie czuła na takie sprawy, jak nadmierna prędkość poruszających się w ruchu miejskim kretynów, swoimi "bolidami" którzy to przepisy ruchu drogowego, jak i sam kodeks drogowy, mają w głębokim poszanowaniu. Po samym Gnieźnie jeżdżą motory z taką prędkością, a nader często w wśród tych idiotów znajdują się tacy, co to nawet potrafią wyrwać swój motor do góry i szaleć na jednym kole. Natomiast o dopuszczalnych normach decybeli przekraczających hałas ww. motorów nie będę wspominał, bo to i tak niczego nie zmieni. Zastanawiającym jest fakt, jak tak hałaśliwe motory przechodzą przeglądy techniczne, jeżeli idzie o skalę hałasu wydobywającą się z tłumików tychże motorów?

 • Link do komentarza jarom wtorek, 18 czerwca 2019 16:05 napisane przez jarom

  Do rezigiusz. Może by tak poczekać na decyzję sądu i fachowców co było przyczyną wypadku. Z reguły jest to brawura,głupota nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego a rzadko stan techniczny pojazdu. Łatwo jest oczerniać handlarzy i diagnostów ,szczególnie anonimowo. Jeżeli gołym okiem jest Pan wstanie ocenić stan techniczny pojazdu to doradzam założyć stację diagnostyczną zaoszczędzi Pan na wyposażeniu i sprzęcie. Poza tym osobną sprawą jest to, że autem z napędem na tył trzeba umieć jeździć.

 • Link do komentarza Daria wtorek, 18 czerwca 2019 12:29 napisane przez Daria

  Popieram Pana Marka te dzieciaki mają już na koncie kilka wypadków drogowych i brak rezultatów prawnych wobec nich !!!
  Jeżdżą wszędzie po Kiszkowie Dąbrówce Węgorzewie i turostowie i Bóg wie gdzie jeszcze . Puki kogoś nie zabiją to nic się nie zmieni. Są znani wszystkim mieszkańcom .

 • Link do komentarza Marek wtorek, 18 czerwca 2019 09:57 napisane przez Marek

  Niech dziękują Bogu że żyją. To musiało kiedyś tak się skończyć, wariacje samochodami motocyklami, osobniki te były znane , aż dziwne że policja wcześniej nie zainteresowała się nimi. Ujeżdżanie po nocach, zakłócanie spokoju. Może troche się ogarną, choć to sprawa wątpliwa. Dobrze że nie mieli wypadku tym czerwonym cinquecento bez dachu którym jeździli pół soboty po kiszkowie.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 18 czerwca 2019 09:32 napisane przez rezigiusz

  Będziesz Mieć Wypadek tak brzmi pełna nazwa tej marki aut. Cóż nie wiem dlaczego ludzie kupują te auta które są "trupami motoryzacyjnymi" i stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po drugie kto tym autom daje przeglądy jaki diagnosta daje dokument przeglądu technicznego.

  Ale wiadomo jak to u nas w powiecie jest ze Powiat Gnieżnieński "złomem" z zagranicy stoi co widać choćby w Skiereszewie przy drodze na Kiszkowo co tam stoi i w jakim stanie technicznym

 • Link do komentarza Mądrzak wtorek, 18 czerwca 2019 08:58 napisane przez Mądrzak

  Oczywiście BMW-Bolid Młodzieży Wiejskiej. Niech się cieszą, że nie spalilii się żywcem, bo było blisko.

 • Link do komentarza Bdz wtorek, 18 czerwca 2019 08:48 napisane przez Bdz

  Mistrz, z sedana zrobił cabrio :-)

  Młodzież chciała tanio zrobić cabrio na lato :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane