wtorek, 18 czerwca 2019 15:08

Handlowała podróbkami ubrań - usłyszała zarzuty

 

Gnieźnieńscy policjanci ujawnili odzież, obuwie i torebki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Handlująca nimi kobieta usłyszała już zarzuty.

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w dniu 17 czerwca br. pod dwoma adresami na terenie Grodu Lecha zrealizowali prokuratorski nakaz przeszukania. W wyniku tych działań funkcjonariusze ujawnili dużą ilość odzieży, obuwia i torebek z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych marek.

W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano 1 osobę – mieszkankę Gniezna, trudniącą się sprzedażą tego asortymentu. Jeszcze tego samego dnia policjanci przedstawili jej zarzut z Ustawy prawo własności przemysłowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej ustalane są straty firm których znaki towarowe zostały wykorzystane w sposób nielegalny. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Mikołaj wtorek, 18 czerwca 2019 15:53 napisane przez Mikołaj

    Nie mówię, że dobrze tej pani, że tak się stało, ale podróbki są widocznie aktualnie na każdym kroku. Wg mnie słabe jest noszenie ciuchów, na których oryginały nas nie stać. Starego Opla też zaraz zaczniemy przerabiać na nowe Mercedesy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane