środa, 19 czerwca 2019 10:24

Zakończenie roku szkolnego w I LO

 
Zakończenie roku szkolnego w I LO fot. Rafał Wichniewicz

Szkolne dzwonki milkną - zaczynają się upragnione wakacje. W środę 19 czerwca we wszystkich szkołach odbywają się uroczystości zakończenia kolejnego roku nauki.

Wśród placówek oświatowych, które tego dnia żegnają się na dwa miesiące ze swoimi uczniami, było także I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Tu zakończenie roku szkolnego zainaugurowano w auli, w której wychowankowie "Szesnastki" spotkali się po porannej mszy świętej. 

- Za nami trudny rok, który dla was był czasem wytężonej nauki, poszukiwania prawdziwej sztuki, odkrywania naukowych sekretów, podejmowania prawdy i mądrości w różnych dziedzinach. Dla nas, nauczycieli, ten rok był trudnym czasem upominania się o godność naszego zawodu, lepszych warunków pracy dla szkół i zwiększenia nakładów na oświatę z budżetu państwa. To już za nami, a dziś rozpoczyna się wyczekiwany czas wakacji. Czas odpoczynku od zadań domowych, kartkówek, wypracowań, projektów, setek zadań, podręczników, zeszytów i tego, co wszyscy "lubią" najbardziej - porannego wstawania. Chciałbym pogratulować wszystkim wyników, zdobytej wiedzy i umiejętności - mówił dyrektor I LO Paweł Matkowski, dziękując następnie także pedagogom za wkład w przekazywanie wiedzy swoim uczniom. Wyróżnił przy tym poszczególne klasy oraz osoby, które osiągnęły konkretne, najwyższe wyniki w całej szkole.

Następnie głos zabrał dr n. med. Adam Pogorzała, prorektor ds. nauki i rozwoju w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, życząc dobrego wyboru dalszej nauki po ukończeniu liceum. Tuż po tym przemówił Łukasz Kaszyński, dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, który pogratulował dobrych wyników placówki oraz wskazał iż I LO jest obecnie najlepszą szkołą średnią w powiecie gnieźnieńskim. Następnie do zgromadzonych zwrócił się także przedstawiciel Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. 

Uczniom, którzy wykazali się w minionym roku szkolnym, wręczono nagrody. Po wszystkim wszyscy udali się do swoich klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw na koniec roku szkolnego.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane