środa, 19 czerwca 2019 13:12

Policja rozdawała cytryny zamiast mandatów

 
Policja rozdawała cytryny zamiast mandatów fot. Rafał Wichniewicz

Niezapięte pasy, brak włączonych świateł - to dwa z najczęstszych przewinień, za które dzisiaj policjanci zatrzymywali kierowców w ramach akcji profilaktycznej na Rynku.

To kolejna odsłona działań, w trakcie których zwraca się uwagę na przygotowanie do podróży. Dziś ostatni dzień roku szkolnego i już w godzinach popołudniowych w trasę wyruszą pierwsi urlopowicze. DLatego właśnie policjanci postanowili przeprowadzić akcję informacyjną, w trakcie której za wykryte przewinienia wręczali kierowcom cytryny, a za prawidłowe zachowanie - jabłka. Wraz z nimi obecny był także żużlowiec - Mirosław Jabłoński.

- Jak co roku wspólnie z Urzędem Miejskim robimy działania, które są połączone z weekendem Bożego Ciała. Przestrzegamy kierujących na dwóch posterunkach, zwracając uwagę szczególnie na zapięte pasy bezpieczeństwa. Często się zdarza, że w obszarze miejskim, gdzie często wsiadają i wysiadają z pojazdu, nie zawsze o tym pamiętają. Zwracamy też uwagę na bezpieczeństwo dzieci, zarówno w samochodach osobowych, jak i autokarach - mówił nadkom. Karol Sekula, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gniezno. Wśród najczęstszych przewinień kierowców wymienia się właśnie brak zapiętych pasów, brak włączonych świateł czy - co jest najczęstszą przyczyną tragedii - nadmierna prędkość. 

- Dziś jest idealny dzień na chwilę refleksji u kierujących o tym, jak ważne jest przestrzeganie bezpieczeństwa o ruchu drogowym i najmłodszych uczestników ruchu. Już za chwile część z mieszkańców będzie wyjeżdżać w góry, nad morze, nad jeziora, dlatego warto pomyśleć o bezpieczeństwie, zanim wyruszymy w drogę - przypomina asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. W poprzednich edycjach akcjom towarzyszyły przedszkolaki oraz klasa policyjna, a tym razem - poza cytryną lub jabłkiem, które wręczali kontrolujący - Mirosław Jabłoński dla prawidłowo jeżdżących samochodem wręczał też bilety na najbliższy mecz żużlowy. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Kierowca środa, 19 czerwca 2019 15:18 napisane przez Kierowca

    cytryny, a bezkarność kierowców rośnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane