poniedziałek, 24 czerwca 2019 11:49

Zadymienie w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje

 

W poniedziałkowe przedpołudnie służby otrzymały informację o pożarze, jaki miał wystąpić w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło 24 czerwca około godziny 10:30. Straż pożarna została zadysponowana do pożaru, jaki został zauważony w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze, zlokalizowanym w oficynie budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia i wejściu do środka lokalu, zastano na kuchence palącą się w garnku potrawę, która była źródłem zadymienia. W jednym z pomieszczeń znaleziono kobietę w starszym wieku, która była nieprzytomna. Poszkodowana prawdopodobnie doznała zasłabnięcia, które nie było spowodowane przez zadymienie, ale mogło to nastąpić z przyczyn zdrowotnych.

Od razu przystąpiono do akcji reanimacyjnej, która następnie przeniosła się na zewnątrz budynku. Niestety, mimo starań obecnych na miejscu ratowników medycznych (przy wsparciu strażaków), po kilkudziesięciu minutach stwierdzono zgon. W trakcie prowadzonej akcji przejazd ul. Garbarską był zablokowany.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza jojo wtorek, 25 czerwca 2019 15:19 napisane przez jojo

  zabrali do schroniska

 • Link do komentarza t wtorek, 25 czerwca 2019 12:53 napisane przez t

  wiadomo co z psem?

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 25 czerwca 2019 10:39 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Tak, to jest właśnie problem ludzi starszych w naszym mieście. Są w domach sami. Sami sobie gotują. I często też zapominają o tym, że coś włączyli sobie na kuchence. Albo zasłabli jak było w tym wypadku. Nasi seniorzy powinni mieć gotowe obiady dostarczane do domów ( to nie byłby duży koszt, gdyby miasto takie obiadki dla seniorów powyżej 70 tego roku dofinansowywało). A do zrobienia kawki lub herbaty albo do ugotowania jajeczka powinni mieć nasi seniorzy tylko garnko - czajnik elektryczny , który jak się zagotuje w nim woda, sam się wyłączy. Wtedy Nasi seniorzy będą w swoich mieszkaniach bezpieczni. A i my, mieszkający obok nich, w tej samej kamienicy lub bloku będziemy czuli się bezpieczniejsi, i pewniejsi, że nasz dom znajdziemy cały po powrocie z pracy !

 • Link do komentarza Leonard poniedziałek, 24 czerwca 2019 18:52 napisane przez Leonard

  Ciekawe, kto jest właścicielem tak zaniedbanego budynku w centrum jakby nie było zabytkowego miasta Gniezna - pierwszej stolicy Polski?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane