środa, 26 czerwca 2019 09:00

Uszkodził wóz strażacki i odjechał

 

Podczas poniedziałkowej akcji ratowniczej, prowadzonej przy ul. Garbarskiej, jeden z mieszkańców swoim samochodem uszkodził pojazd straży pożarnej.

Sytuacja miała miejsce 24 czerwca po godzinie 10:30. Strażacy z JRG Gniezno zadysponowani do zdarzenia w oficynie jednym z budynków wielorodzinnych (więcej informacji: Zadymienie w kamienicy. Nie żyje jedna osoba), z oczywistych względów pozostawili pojazdy na wąskiej ul. Garbarskiej i rozpoczęli akcję, do której zostali wezwani. Sytuacja ta wiązała się z pewnymi niedogodnościami dla niektórych mieszkańców i właścicieli firm, którzy nie mogli swobodnie opuścić posesji swoimi samochodami z uwagi na zastawione wyjazdy. 

Mimo iż większość z kierowców wykazała się zdrowym rozsądkiem i cierpliwie czekała, to jednemu z nich najwyraźniej go zabrakło. W trakcie próby opuszczenia podwórka budynku wielorodzinnego, uderzył on w belkę ochronną wozu strażackiego, uszkadzając ją, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Sytuację zauważono dopiero po chwili, kiedy sprawcy nie było już na miejscu. 

Za faktem przemawiającym za brakiem rozsądku przemawia fakt iż po kilkudziesięciu minutach, po zakończeniu głównych działań prowadzonych przez strażaków, wozami starano się manewrować na tyle, by każdy zmotoryzowany mógł wyjechać ze swojej posesji. Do zdarzenia została wezwana drogówka, która wszczęła czynności w tej sprawie. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Za karaniem środa, 26 czerwca 2019 16:05 napisane przez Za karaniem

    Karać takich na potęgę. To nie tylko ten przykład totalnego braku poszanowania do ludzkiego życia czy zdrowia. Przecież ci strażacy nie przyjechali tam na festyn!!! Wystarczy zobaczyć co się dzieje na wąskich uliczkach z parkowaniem. I jeszcze się ludziska dziwicie,że straż miejska i czasem policja daje mandaty na parkowanie w takich miejscach. Franciszkańska,Dąbrówki,uliczki osiedlowe to plaga bezmyślnych drajwerów,którym życie ludzkie i ofiarna praca strażaków dla ich ratowania są niczym. KARAĆ,KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane