wtorek, 25 czerwca 2019 09:14

9 zastępów walczyło z pożarem na wysypisku

 
9 zastępów walczyło z pożarem na wysypisku źródło: OSP Trzemeszno

W poniedziałkowych godzinach wieczornych służby zostały powiadomione o pożarze, jaki został zauważony na wysypisku w Kamieńcu w gminie Trzemeszno. 

Z uwagi na rozmiar zagrożenia na miejsce zadysponowano zastępy z powiatu gnieźnieńskiego oraz mogileńskiego. Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się wysypisko śmieci, a w ogniu znajdował się obszar o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Działania pierwszych zastępów przybyłych do akcji polegały na podaniu dwóch prądów wody w celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru. Następnie przystąpiono do budowy zaopatrzenia wodnego ponieważ pożar wskazywał konieczność podawania dużych ilości wody. Źródło zasilania było w jeziorze znajdującym się około 120 metrów od pożaru. Na miejscu pracowały także dwie ładowarki rolnicze w celu oddzielenia palącej się części wysypiskach od pozostałej, która nie była objęta ogniem.

W sumie w działaniach wzięły zastępy z JRG Mogilno, JRG Gniezno, OSP Gębice, OSP Trzemeszno, OSP Kruchowo i OSP Trzemżal. Na miejscu ocena była również policja oraz władze samorządowe. Działania strażaków trwały kilka godzin.

źródło: PSP Gniezno i OSP Trzemeszno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane