wtorek, 25 czerwca 2019 10:06

Weekendowa bezpłatna komunikacja miejska

 
Weekendowa bezpłatna komunikacja miejska archiwum redakcji

Wzorem lat poprzednich, także i w tym roku przez dwa miesiące w soboty i niedziele autobusy MPK będą kursować bezpłatnie.

Jest to kontynuacja corocznej akcji, zachęcającej do pozostawienia samochodu w domu i skorzystania z komunikacji miejskiej w weekendy w celu dojechania na zakupy czy wydarzenia odbywające się w centrum miasta. Od 1 lipca do 31 sierpnia, we wszystkie soboty i niedziele autobusy MPK będą wozić pasażerów bezpłatnie.

Wszystkie kursy w te dni odbywać się będą według harmonogramu zamieszczonego na rozkładach jazdy. Przypominamy, że autobusy kursują według rozkładu wakacyjnego.

Uwaga! Bezpłatne kursy nie dotyczą linii 32 i 33 do Skorzęcina i Przybrodzina.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Anna niedziela, 30 czerwca 2019 09:11 napisane przez Anna

  Pomysł świetny i mądry, lecz czy ktoś to przemyśli i podejmie właściwą decyzję? Tam gdzie nie ma parkingu to ludzie nie pójdą pieszo po zakupy......logiczne!!! Targowisko przy Kauflandzie to super pomysł lub tam na miejscu boiska.... A co do parkingu przy carfur to przedzieliłabym je na część sklepową i płatną a druga połowa płatna lub nie ale nie podlegajaca pod market- niezależna!

 • Link do komentarza Bogdan Bentyn środa, 26 czerwca 2019 08:45 napisane przez Bogdan Bentyn

  Świetny pomysł p.Marku

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 25 czerwca 2019 12:43 napisane przez Marek ZYGMUNT

  UWAGA. Targowisko dla osiedla Tysiąclecia z placu przy ulicy Wyszyńskiego można tez przenieść na teren dawnego boiska przy ulicy Paczkowskiego ( na przeciwko sklepu Biedronka. ) Za tą lokalizacją przemawia: bliskość szkoły i przedszkola, gdzie rodzice odprowadzają (dowożą ) swoje dzieci. Bliskość Biedronki i jej parkingu i bliskość biur Spółdzielni Mieszkaniowej i Banku spółdzielczego gdzie wielu ludzi chodzi płacić czynsz za mieszkanie !

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 25 czerwca 2019 12:00 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Panie Prezydencie miasta Gniezna. PROŚBA. A może by tak dla zachęcenia mieszkańców do pieszego odwiedzania centrum miasta, zlikwidować w końcu to brzydkie już niby targowisko przy ulicy prymasa Stefana Wyszyńskiego, Przecież te nieliczne już stragany można by przenieść np na zacieniony teren parku za stacją SHELL ( obok dawnej strzelnicy) . Albo na teren za Kauflandem, gdzie planuje Pan też zrobić plac zabaw. A na placu po targowisku przy ul prymasa Stefana Wyszyńskiego proponuję utworzyć wielki, darmowy parkin buforowy. Zapewne skorzystali by z niego ci, co samochodami podjeżdżają do centrum, by coś kupić lub coś załatwić np w starostwie czy na Policji.. Korzystali by z niego wszyscy dojeżdżający do centrum od strony Tysiąclecia, Arkuszewa, Wierzbiczan, Winiar , Modliszewka, Wełnicy i.t.d. Czy to pomysł godny przemyślenia przez naszych miejskich architektów? Mam nadzieję, ze tak. A Jeśli znalazłyby się na realizacje takiego pomysłu jeszcze pieniądze unijne, to może można by tu zbudować nawet parking podziemny. Taki jak przy ulicy Warszawskiej. Tylko błagam . On musi być darmowy, by mieszkańcy go szybko zaakceptowali ! Razem z parkingiem przy sklepie MAX, byłby to największy teren postojowy miasta Gniezna. - Były Radny Marek ZYGMUNT.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane