środa, 26 czerwca 2019 10:33

Skradli mu skuter - sam znalazł młodego złodzieja i jego kompana

 
Skradli mu skuter - sam znalazł młodego złodzieja i jego kompana archiwum redakcji

Pokrzywdzony ustalił i ujął dwóch młodych mężczyzn, którzy w rożnych miejscach na terenie Gniezna ukradli motorowery. Schwytani w różnych odstępach czasu zostali przekazani mundurowym. 

Do kradzieży dwóch motorowerów doszło w Gnieźnie w nocy z 14 na 15 czerwca 2019 roku. Jeden – marki Generic został skradziony, po uprzednim usunięciu zabezpieczenia z ul. Zabłockiego, drugi marki Gillera został skradziony z ul. Libelta.

W pierwszym przypadku właściciel oszacował straty na 4 tysiące, w drugim inny pokrzywdzony poniósł stratę na 1 500 złotych. Sprawcą kradzieży motoroweru Generic okazał się 16-letni mieszkaniec Gniezna, którego wizerunek został zarejestrowany przez kamerę monitoringu na jednej z prywatnych posesji na terenie miasta. Pokrzywdzony sam ustalił dane sprawcy.

18 czerwca br. z 16-latkiem zostały przeprowadzone czynności procesowe. Motorower został odzyskany - był pozostawiony przy ul. Parkowej. Przy tej samej ulicy znajdował się również drugi skradziony motorower marki Gillera. Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone przez złodziei - m.in. powyrywano kable i połamane owiewki. W tym przypadku sprawcą okazał się 18-letni gnieźnianin, znany wcześniej policji. Również i on 18 czerwca usłyszał zarzut kradzieży.

Teraz za czyn karalny 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym, natomiast 18-latek przed Sądem Rejonowym.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Yemplariusz środa, 26 czerwca 2019 14:48 napisane przez Yemplariusz

    brawo Ty!!! a pion kryminalny kpp już pisał zawiadomienie o umorzeniu sprawy;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane