sobota, 29 czerwca 2019 16:51

Spotkali się 50 lat po maturze

 
Spotkali się 50 lat po maturze fot. Rafał Wichniewicz

Pół wieku po jednym z najważniejszych momentów w ich życiu, wychowankowie I LO spotkali się, by powspominać czas swojej młodości i tych, którzy przekazywali im wiedzę. 

Kilkudziesięciu byłych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, którzy w 1969 roku zdawali egzamin dojrzałości, spotkało się pół wieku po nim, by wspólnie uczcić tę wyjątkową rocznicę. Nie mogło odbyć się to nigdzie indziej, jak w dawnej siedzibie szkoły - dzisiejszym "Medyku" przy ul. Mieszka I. 

Wówczas była ich około 120 - każda z sześciu klas, licząca około 20-25 uczniów: - Uznaliśmy w swoim gronie, że 50 lat to już jest taki ładny jubileusz, że postanowiliśmy powołać nieformalny komitet i zorganizować zjazd. Był co prawda problem ze zdobyciem adresów, bo po maturze wszyscy się porozjeżdżali po całym świecie, jeden kolega mieszka nawet w Kanadzie - przyznał Jacek Bogacz ze Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego i dalej dodał: - Ta matura to było wtedy przeżycie, dziś każdy z perspektywy czasu patrzy na to i się uśmiecha. Ja byłem w klasie, która za swoje "niesforne" zachowanie pisała maturę rozdzielona w trzech klasach, ale dziś wspominamy to z humorem.

Uczestnicy spotkania na samym początku złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą uczniów zmarłych podczas ostatniej wojny, po czym przeszli korytarzami swojej dawnej szkoły. Przy tej okazji u wielu obudziły się wspomnienia przedmiotów, które były wykładane w poszczególnych klasach a także nazwiska nauczycieli. Wśród tegorocznych "50-latków" pojawił się jeden z wychowawców - Kazimierz Dąbrowski, któremu obecni na spotkaniu w auli Medyka podziękowali za wkład w naukę. Po krótkim pobycie w murach dawnej szkoły, uczestnicy jubileuszu udali się na mniej oficjalną część spotkania w stołówce Instytutu Kultury Europejskiej.

2 komentarzy

  • Link do komentarza małgosia poniedziałek, 01 lipca 2019 23:31 napisane przez małgosia

    Gratulacje! Wszyscy wyglądacie wspaniale, a uśmiechy świadczą, że duch młody. Tak trzymać! Pozdrawiam serdecznie nieco młodsza koleżanka

  • Link do komentarza Stanisław Majcherkiewicz niedziela, 30 czerwca 2019 23:51 napisane przez Stanisław Majcherkiewicz

    Wspaniała sprawa, wspaniałe spotkanie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników. Bardzo żałuję, że mnie tam nie było. Szkoda, wielka szkoda...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane