środa, 10 lipca 2019 09:10

Wyrusz na pielgrzymi szlak

 
Wyrusz na pielgrzymi szlak archiwum redakcji

Już pod koniec lipca wyruszy po raz 36. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W drogę uda się kilka grup, zmierzających do Częstochowy.


Pielgrzymka jest wyjątkowym wydarzeniem o wymiarze religijnym, stanowiącym formę rekolekcji w drodze. Głównym punktem każdego dnia wędrówki jest msza święta, ale treści całej drogi do Matki Boskiej Częstochowskiej, wypełniają modlitwy, rozważania i śpiew. Jest też czas dla bliźniego, a także na rozmowy na różne tematy. 

"Oto ja!" - to hasło tegorocznej pielgrzymki PPAG, które będzie przyświecać wędrującym do Częstochowy. Z samego Gniezna w drogę na Jasną Górę, po wspólnej mszy w katedrze (w niedzielę 28 lipca o godzinie 7:00), wyjdzie pięć kolorowych grup pielgrzymich: niebieska, pomarańczowa, czerwona, żółta i brązowa.

Wierni z gnieźnieńskich parafii, a także dekanatów z Kiszkowa, Kłecka, Pobiedzisk, Rogowa, Trzemeszna, Witkowa i Żnina, mogą wędrować wraz z Grupą Czerwoną, której przewodnikiem jest ks. Krzysztof Szkopek. Na miejsce wierni dotrą po 9 dniach wspólnego marszu - 5 sierpnia. Zapisać można się za pośrednictwem strony PPAG lub w parafii, z której wyrusza grupa. Informacji można szukać w kontakcie z przewodnikami grup.

Jednocześnie, dzień przed wyruszeniem "kolorowych", z Gniezna wyjdzie także pielgrzymka Grupy Promienistej - z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Pątnicy udadzą się w drogę już po raz 60 w historii i po kilku dniach, 5 sierpnia dotrą na Jasną Górę. Zapisy i szczegółowe informacje o Grupie Promienistej można znaleźć na jej stronie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane