niedziela, 07 lipca 2019 13:49

Gnieźnianie wyruszyli w podróż „pod parą” - fotogaleria

 
Gnieźnianie wyruszyli w podróż „pod parą” - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Z okazji odbywających się Dni Pary, na gnieźnieńską stację przybył pociąg specjalny z parowozem i zabytkowymi wagonami.

Przyjazd lokomotywy parowej zawsze budzi zainteresowanie sporej grupy mieszkańców. Dla najmłodszych to niezwykła okazja, by zobaczyć głośną, buchającą dymem i parą maszynę, a dla nieco bardziej starszych jest to powrót pamięcią do czasów, kiedy kłęby unoszące się nad dworcem były widokiem codziennym, a każdy skład był ciągnięty przez parowóz.

Wobec powyższego nie powinno dziwić nie tylko duże zainteresowanie na stacji, ale także wykupienie większości biletów na zaplanowane krótkie podróże do Trzemeszna i Czerniejewa, jakie odbywają się przy tej okazji. Komu jednak się to nie uda - może jeszcze do późnych godzin popołudniowych zobaczyć lokomotywy obecne na Dniach Pary od strony Parowozowni Gniezno.

 

2 komentarzy

 • Link do komentarza marzena t. wtorek, 09 lipca 2019 23:00 napisane przez marzena t.

  Dziękujemy za możliwośćprzejażdżaki,to była naprawdę fajna inicjatywa!!

 • Link do komentarza Vegatermik poniedziałek, 08 lipca 2019 09:03 napisane przez Vegatermik

  Para buch!, para buch! ruszyła maszyna ,
  Para buch!, para buch! ruszyła po szynach
  Para buch!, para buch! ruszyła maszyna do Gniezna.
  Pozdrowienia z Gnieźnieńskiego Festiwalu Kolejowego PARA & NUTA 2019 ;-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane