środa, 10 lipca 2019 10:17

Wizyta policjanta z Gruzji w gnieźnieńskiej komendzie

 
Wizyta policjanta z Gruzji w gnieźnieńskiej komendzie źródło: KPP Gniezno

Dwa dni temu gnieźnieńską komendę odwiedził Giorgio Kebadze, który jest policjantem w jednym z gruzińskich miast. Była to okazja do wymiany doświadczeń i poznania Pierwszej Stolicy Polski.

Giorgio Kebadze jest komendantem komisariatu w miejscowości Kutaisi w Gruzji. W służbie mundurowej jest już od osiemnastu lat, a obecnie zajmuje się pionem kryminalnym. Gruziński policjant od poniedziałku jest też nowym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gniezno, które działa w tutejszej jednostce. 

Jak przekazał Giorgio Kebadze, do jego stałych zadań należy nadzór nad prowadzonymi postępowaniami przygotowawczymi. Funkcjonowanie gruzińskiej policji opiera się na modelu zaczerpniętym z amerykańskiej służby i wiele rozwiązań w tym np. przeszklone budynki czy duże sale na której pracuje kilku bądź kilkunastu funkcjonariuszy zostały tam wprowadzone i - jak przekazał gość - sprawdzają się.

W poniedziałek gruziński policjant był gościem komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysława Kozaneckiego. Zgodnie z dewizą Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA „Servo per amikeco”, czyli służyć poprzez przyjaźń, szef gnieźnieńskich policjantów i jego gość wymienili się spostrzeżeniami odnośnie pełnienia służby w poszczególnych krajach.

Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Hernackiego przewodniczącego oraz Mariusza Jeżewskiego sekretarza Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gniezno gruziński gość miał okazję zwiedzić katedrę, poznać historię miasta, a także skansen w Dziekanowicach.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza iksor czwartek, 11 lipca 2019 10:39 napisane przez iksor

  Ten na bezdechu w niebieskiej koszuli i kurtce z ceraty po prawej. Komisarz Żuk :-)))

 • Link do komentarza Kapelusik środa, 10 lipca 2019 21:19 napisane przez Kapelusik

  Komisarz Żuk we własnej osobie?? Czy to jest ten sam z drogówki,co go desantowali do słupcy?? Parcie na szkło ma zarombiste. Żenuła noł komends.

 • Link do komentarza gr4tr3r środa, 10 lipca 2019 15:50 napisane przez gr4tr3r

  Który to ?

 • Link do komentarza wojtek środa, 10 lipca 2019 13:49 napisane przez wojtek

  I to jest cała prawda o IPA Gniezno a właściwie jej przewodniczącym. Cyt. "Dzięki zaangażowaniu KH i MJ" Po pierwsze Giorgi przyjechał na prywatne zaproszenie policjanta - jednego z szeregowych członków IPA. Po drugie w jego wizytę zaangażowali się finansowo przedsiębiorcy z Gniezna przy współudziale byłego komendanta gnieźnieńskiej Policji.
  KH - stały numer - zebrać żniwo tam gdzie nie zasiał.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane