poniedziałek, 15 lipca 2019 07:58

Bezpieczne Dziecko 2

  mn
Bezpieczne Dziecko 2 zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę w hali przy ul. Sportowej w Gnieźnie odbyła się druga edycja warsztatów Bezpieczne Dziecko zorganizowana przez gnieźnieńską Ligę Patriotów.

Pierwsza edycja spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami wśród uczestników, którzy nalegali aby kontynuować to przedsięwzięcie. Podczas gdy dzieci brały udział w zajęciach z samoobrony i uczyły się zachowań w niebezpiecznych sytuacjach, rodzice uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem Panią Anną Henke. Pani psycholog przygotowała niemal 2 godzinną prelekcję. Interesujący wykład obejmował szerokie spektrum zagadnień związanych z problemem pedofilii. Rodzice mieli możliwość zadawania pytań i brania czynnego udziału w warsztatach.

W pewnym momencie na sali pojawiło się dwóch panów z zasłoniętymi twarzami. Okazało się że jeden z nich jest słynnym w ostatnim czasie Łowcą pedofili. Łowca obszernie odpowiadał na pytania prowadzącego oraz osób z publiczności. Przedstawił zgromadzonym jak cały problem wygląda z jego perspektywy. Jak nawiązuje kontakty z pedofilami (albo raczej oni z nim), jak dochodzi do zatrzymań, co się dzieje ze złapanymi po zatrzymaniu. Udzielił również rodzicom kilku cennych wskazówek, jak ochronić swoje dzieci przed pedofilami.

Warsztaty po raz kolejny pokazały że problem pedofilii jest duży. Pocieszające jest jednak to że rodzice bardzo chętnie korzystają z możliwości zdobywania wiedzy w tym temacie i ich świadomość problemu jest coraz większa. Zajęcia z dziećmi przeprowadzili Ramzes Temczuk i Karolina Koszela.

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami w planach przewidziane są kolejne edycje. Zainteresowani proszeni są o kontakt poprzez profil na Facebooku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane