wtorek, 16 lipca 2019 10:15

Poszukiwani strażnicy miejscy - etaty czekają

 
Poszukiwani strażnicy miejscy - etaty czekają archiwum redakcji

Ogłoszono nabór na stanowiska aplikantów w gnieźnieńskiej Straży Miejskiej. Od kandydatów oczekuje się wypełniania konkretnych zadań, zapisanych w treści ogłoszenia.

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim ogłoszony został kilka dni temu - w sumie czekają dwa etaty aplikanta w strukturach Straży Miejskiej. Od kandydatów wymagane jest posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończonych 21 lat, niekaralność oraz wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe. Ponadto aplikujący powinien m.in. posiadać nienaganną opinię, być sprawny fizycznie i psychicznie, a także znać przepisy związane z danym stanowiskiem pracy. 

Dobrze widziane będą również wiedza na temat funkcjonowania Urzędu Miejskiego, znajomość topografii miasta, posiadanie szkoleń sprawnościowych, licencji pracownika ochrony, a także prawa jazdy czy znajomości języków obcych. Przed kandydatem stawianych jest dziesięć głównych zadań wykonywanych na stanowisku pracy, obejmujących ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem ruchu drogowego, współdziałanie z innymi służbami, zabezpieczanie miejsc zdarzeń o różnym charakterze - przestępstw, wypadków, katastrof lub innych zagrożeń, a także doprowadzanie osób nietrzeźwych powodujących zgorszenie w miejscu publicznym czy konwojowanie dokumentów lub przedmiotów wartościowych.

Praca aplikanta polegać ma na patrolowaniu w terenie w wymiarze 40 godzin tygodniowo w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy (także w niedziele i święta). W siedzibie Straży Miejskiej odbywać się ona będzie przy wykorzystaniu komputera i urządzeń biurowych. Kandydaci mają czas na składanie niezbędnych dokumentów do 30 lipca br.

9 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 12 września 2019 23:48 napisane przez urzędas

  Małe wymagania, no i potem ta robota wygląda, jak wygląda.

 • Link do komentarza strasznik czwartek, 12 września 2019 22:00 napisane przez strasznik

  Fanfara, jakoś dziwne na dwa etaty przyjęto tylko jedną osobę, która spełniła oczekiwania. Gdybyś był taką wybitną jednostką, na pewno by się dla ciebie miejsce znalazło ;)))))))))))

 • Link do komentarza Fanfara czwartek, 12 września 2019 09:57 napisane przez Fanfara

  Wielka ściema z tym naborem
  Ile kroć wiem o wolnych miejscach w straży to za chwilę ich nie ma
  Wszystko jest po znajomości

 • Link do komentarza ciekawe sobota, 20 lipca 2019 07:06 napisane przez ciekawe

  Przypadkiem jakiś szef z policji nie idzie na emeryturę i chcą zatrudnić na kolejnego zastępcę komendanta w straży ? tak gdybam bo jeden z ostatnich naborów tak wygladał że zatrudniali na aplikanta a po zatrudnieniu emeryta z policji zaraz awansowali jego o kilkanaście szczebli na zastępcę komendanta

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 16 lipca 2019 19:52 napisane przez Mieszkaniec

  Nie polecam za te pieniądze :-P

 • Link do komentarza AAAnna wtorek, 16 lipca 2019 17:59 napisane przez AAAnna

  Edek ma racje,troche im sie wymyka spod kontroli zadanie jakie spełnia straż m. są lepsi niz policja a w zasadzie tak im sie wydaje.... normalnie bogowie tacy.... czyt sarkazm.....

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 16 lipca 2019 16:53 napisane przez Wyborca

  Nie ma pewien radny jeszcze syna albo córki....

 • Link do komentarza Edek wtorek, 16 lipca 2019 11:12 napisane przez Edek

  Brak chętnych, jedynie emeryci i ci którzy się nie dostali do policji, poza tym straży miejskiej jako takiej nie miało być podobno, obecni czują się jak by byli tajnym agentami w służbach specjalnych albo innym specnazie.

 • Link do komentarza Edek wtorek, 16 lipca 2019 11:12 napisane przez Edek

  Brak chętnych, jedynie emeryci i ci którzy się nie dostali do policji, poza tym straży miejskiej jako takiej nie miało być podobno, obecni czują się jak by byli tajnym agentami w służbach specjalnych albo innym specnazie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane