poniedziałek, 15 lipca 2019 13:15

Zestaw ratunkowy dla OSP Skorzęcin

 
Zestaw ratunkowy dla OSP Skorzęcin fot. Rafał Wichniewicz

Niezbędny w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego, pomocna przed przyjazdem pierwszych ratowników medycznych - OSP Skorzęcin otrzymał zestaw PSP R1 od KRUS.

Jeszcze wczoraj druhowie OSP Skorzęcin jako pierwsi dotarli do pożaru, jaki wystąpił w obiekcie gastronomicznym w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym. Pierwsi także przystąpili do akcji gaśniczej i również udzielili pomocy poszkodowanemu, który odniósł obrażenia w postaci poparzeń. Tak się też złożyło, że dziś również otrzymali specjalistyczny zestaw, który wesprze działalność ich jednostki. 

- Co roku przekazujemy kilka torb przedmedycznych, ufundowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla strażaków-ochotników, działających na terenach wiejskich. Jej koszt wynosi około 1,5 tys. złotych i w tym roku przekazujemy ją do kolejnej jednostki z powiatu gnieźnieńskiego. OSP Skorzęcin, który działa przy znanym ośrodku wypoczynkowym i jest na pierwszej linii frontu, dlatego też uznaliśmy iż ta pomoc ze strony Kasy się przyda - mówił Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora oddziału regionalnego KRUS Poznań. 

Torba PSP R1 stanowi zestaw ratownictwa medycznego, wykorzystywanego przy różnych okazjach zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego. - Potrzebny jest nam każdy sprzęt, który jest od kogoś przekazywany, czy to z komendy powiatowej czy KRUS. Oby tych zdarzeń było jak najmniej, albo w ogóle, ale rzecz jasna każdy sprzęt może się przydać w różnych sytuacjach - mówił Mariusz Janowicz, komendant miejsko-gminny OSP Witkowo. Przekazanie torby miało miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i jeszcze dziś znajdzie się ona na wyposażeniu OSP Skorzęcin.

4 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 16 lipca 2019 20:13 napisane przez wyborca

  Poseł zaczyna kampanię?

 • Link do komentarza Pan Cogito wtorek, 16 lipca 2019 16:50 napisane przez Pan Cogito

  Dolata rozpoczął kampanie przy pomocy publicznych pieniędzy i partyjnego funkcjonariusza posadzonego na stołku w Krusie. Swoją drogą jakie to upokarzajace takie zachowanie.

 • Link do komentarza pytam wtorek, 16 lipca 2019 10:17 napisane przez pytam

  poseł po co tam? dołożył coś do zakupu czy jak?

 • Link do komentarza Xyz poniedziałek, 15 lipca 2019 17:31 napisane przez Xyz

  Serio żeby dać służbom ratunkowy taką torbę jest potrzeba organizowania uroczystego przekazania i konferencji? To chyba jest standardowe wyposażenie, czy się mylę?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane