Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 lipca 2019 13:15

Zestaw ratunkowy dla OSP Skorzęcin

 
Zestaw ratunkowy dla OSP Skorzęcin fot. Rafał Wichniewicz

Niezbędny w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego, pomocna przed przyjazdem pierwszych ratowników medycznych - OSP Skorzęcin otrzymał zestaw PSP R1 od KRUS.

Jeszcze wczoraj druhowie OSP Skorzęcin jako pierwsi dotarli do pożaru, jaki wystąpił w obiekcie gastronomicznym w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym. Pierwsi także przystąpili do akcji gaśniczej i również udzielili pomocy poszkodowanemu, który odniósł obrażenia w postaci poparzeń. Tak się też złożyło, że dziś również otrzymali specjalistyczny zestaw, który wesprze działalność ich jednostki. 

- Co roku przekazujemy kilka torb przedmedycznych, ufundowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla strażaków-ochotników, działających na terenach wiejskich. Jej koszt wynosi około 1,5 tys. złotych i w tym roku przekazujemy ją do kolejnej jednostki z powiatu gnieźnieńskiego. OSP Skorzęcin, który działa przy znanym ośrodku wypoczynkowym i jest na pierwszej linii frontu, dlatego też uznaliśmy iż ta pomoc ze strony Kasy się przyda - mówił Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora oddziału regionalnego KRUS Poznań. 

Torba PSP R1 stanowi zestaw ratownictwa medycznego, wykorzystywanego przy różnych okazjach zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego. - Potrzebny jest nam każdy sprzęt, który jest od kogoś przekazywany, czy to z komendy powiatowej czy KRUS. Oby tych zdarzeń było jak najmniej, albo w ogóle, ale rzecz jasna każdy sprzęt może się przydać w różnych sytuacjach - mówił Mariusz Janowicz, komendant miejsko-gminny OSP Witkowo. Przekazanie torby miało miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i jeszcze dziś znajdzie się ona na wyposażeniu OSP Skorzęcin.

Galeria

4 komentarzy