poniedziałek, 15 lipca 2019 21:38

Groźne pożary na polach i w lesie - kilkanaście zastępów w akcji

 
Groźne pożary na polach i w lesie - kilkanaście zastępów w akcji źródło: PSP Gniezno

W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały informację o dwóch pożarach, które na skutek panującej suszy bardzo szybko się rozprzestrzeniały.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miejscowości Gołąbk, gdzie miał miejsce pożar zboża na pniu wraz ze ścierniskiem, który rozprzestrzenił się w stronę lasu. Do zdarzenia zadysponowane zostało aż 9 zastępów straży pożarnej m.in. z JRG Gniezno, OSP Trzemeszno, OSP Kruchowo i OSP Strzyżewo Smykowe, a także z Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, gdyż pożar został zlokalizowany na granicy powiatów.

Po szybkiej interwencji strażaków wraz ze służbami leśnymi spaleniu uległo zaledwie około 0,5 ha zboża ze ścierniskiem oraz około 1 ha ściółki leśnej w młodniku.  Po dogaszeniu zarzewi ognia teren objęty pożarem oborano sprzętem rolniczym.

Kolejnym podobnym zdarzeniem jakim był pożar zboża na pniu wydarzył się nieco później, około godziny 16 we wsi Osiniec. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z JRG Gniezno oraz z OSP Niechanowo i OSP Zdziechowa. Po dojeździe na miejsce okazało się że pożarem zostało objęte około 0,7 ha zboża na pniu wraz ze ścierniskiem i słomą. Powstałe zagrożenie szybko zlikwidowano, a właścicielowi przekazano teren.

źródło: PSP Gniezno i OSP Trzemeszno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane