środa, 17 lipca 2019 13:35

Awaryjne lądowanie F-15 w Powidzu

 
Awaryjne lądowanie F-15 w Powidzu źródło: Google Maps

W powidzkiej bazie około południa miało miejsce awaryjne lądowanie amerykańskiego myśliwca F-15. Nieoficjalnie wiadomo iż nie ma osób poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło 17 lipca około godziny 12. Jak informuje serwis slupca.pl, podczas prowadzonych działań w rejonie powidzkiego lotniska, miało dojść do awarii silnika w amerykańskim myśliwcu F-15. Portal powołuje się na świadków, którzy widzieli dwa lecące samoloty, a z jednego z nich miał się wydobywać dym.

Maszyna miała wylądować na polu na terenie powidzkiej bazy - w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, a teren zabezpieczali strażacy z wojskowej jednostki. Na miejsce początkowo wezwano także zastępy OSP Witkowo, jednak dyspozycja została szybko wycofana.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane