czwartek, 18 lipca 2019 07:59

Brakuje krwi - akcja już w sobotę!

 
Brakuje krwi - akcja już w sobotę! archiwum redakcji

Nie ma dnia, żeby nie donoszono o różnych wypadkach mających miejsce w całym kraju. Tymczasem banki krwi w wakacje ponownie świecą pustkami.

Kilka dni temu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zaapelowało o oddanie krwi w najbliższym czasie. Wielu krwiodawców, którzy podali swoje numery telefonu, otrzymało także wezwania SMS-em o podzielenie się życiodajnym płynem. Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego miasta w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

Aby oddać krew można udać się do oddziału terenowego RCKiK, mieszczącego się w szpitalu przy ulicy św. Jana 9 - budynek B, od strony ul. Rybnej. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 11:00. 

W sobotę 20 lipca odbędzie się także akcja krwiodawstwa na parkingu Galerii Gniezno. W godzinach od 10:00 do 15:00 obecny będzie krwiobus RCKiK, w którym będzie można podzielić się swoim życiem. Na krwiodawców jak zawsze czekają niespodzianki od sponsorów. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane