czwartek, 18 lipca 2019 10:17

Zakaz przewożenia hulajnóg autobusami MPK

 
Zakaz przewożenia hulajnóg autobusami MPK fot. Rafał Wichniewicz

Fatalne zachowanie młodych użytkowników modnych w ostatnim czasie pojazdów sprawiło, że w gnieźnieńskich autobusach wprowadzono zakaz ich przewożenia.

Wszystko to za sprawą sytuacji, których w ostatnim czasie niejednokrotnie byli świadkami nie tylko kierowcy przewoźnika, ale także sami pasażerowie. Hulajnogi, które od niedawna ponownie przeżywają prawdziwy boom na ulicach polskich miast, są szczególnie wykorzystywane przez najmłodszych. To właśnie niefrasobliwość i lekkomyślność tych użytkowników podczas podróży autobusami MPK Gniezno sprawiła, że zdecydowano się wprowadzić zakaz przewożenia tego typu pojazdów.

Na profilu Oczami kierowcy Autobusu, który prowadzony jest przez pracowników niektórych przewoźników komunikacji publicznej, jeden z mieszkańców opisał taką sytuację: Ostatnio jechało ze mną 5 małolatów. Każdy z hulajnogą. Usiedli, kręcili tymi hulajnogami i trzaskali. Zwróciłem im uwagę, że albo się uspokoją albo wypad. Cisza była od tego momentu. Jak  udało się nam ustalić, nie są jednak odosobnione przypadki, a zdarzały się już sytuacje, kiedy np. źle trzymana i rozbujana hulajnoga uderzyła boleśnie innego pasażera w nogę.

W związku z tymi zdarzeniami zadecydowano o wprowadzeniu zakazu, powołując się na §19 Regulaminu przewozów, dotyczącego "przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym podróżnym przez uszkodzenie lub zabrudzenie ich ciała lub odzieży". Ponadto §13 pkt. m) zabrania "przebywania w pojeździe na łyżworolkach, wrotkach lub podobnych urządzeniach". W przypadku osób, które zachowują się niezgodnie z przepisami regulaminu, kierowca może ich nie wpuścić do pojazdu. W sytuacji ujawnienia takiego zachowania już wewnątrz autobusu, może wyprosić te osoby, a w ostateczności wezwać odpowiednie ku temu organy porządkowe.

O wprowadzeniu zakazu informują naklejki, umieszczone przy wejściach do pojazdu - widnieją na nich nie tylko hulajnoga czy rower, ale także rolki (wrotki) czy deskorolki. Te pierwsze można przewozić, jeśli nie ma się ich na nogach, ale są odpowiednio zabezpieczone np. w siatce lub plecaku. 

26 komentarzy

 • Link do komentarza Anka sobota, 31 sierpnia 2019 13:59 napisane przez Anka

  Drogie mamy, zabierajcie na te małe dziecięce trójkołowe hulajnogi (które tak strasznie przeszkadzają wszystkim) dużą wielorazową torbę na zakupy i do niej wsadźcie ową hulajnogę. Pozdrawiam serdecznie. Popadamy ze skrajności w skrajność. Każdemu tylko coś przeszkadza. Ludzie nie potrafią już żyć w zgodzie jako jedno spójne społeczeństwo tylko patrzą jak drugiemu dokopać. Przykre.

 • Link do komentarza Anna piątek, 23 sierpnia 2019 09:02 napisane przez Anna

  Mam wielki żal do kierowcy, który dziś jadąc linią nr 8, dnia 22.08.2019 r. o godzinie 20:27 ul. Łaskiego w Gnieźnie wyprosil mnie i moje 3-letnie dziecko z autobusu ponieważ...trzymałam w dłoni hulajnogę :-(
  Byłam bardzo zmęczona, mój synek też i naprawdę liczyliśmy,że spokojnie dojedziemy do domu...
  Niestety mimo,że miałam małe dziecko i zwykłą dziecięcą hulajnogę kierowca potraktował mnie jak intruza. Na nic tłumaczenia,żeby spojrzał łaskawie. Że przecież TRZYMAM JĄ W RĘKU nikomu nie szkodząc. I nie jest nawet elektryczna!
  Dzięki Panu musiałam iść z hulajnoga pod pachą to również tulic całą drogę na drugi koniec miasta zaplakanego chłopca, który nie zrozumiał dlaczego pan kierowca był taki niemily.
  Mam nadzieję,że był Pan z siebie zadowolony.
  Królewskie Gniezno? Raczej nie :-(

 • Link do komentarza qqqq środa, 31 lipca 2019 23:43 napisane przez qqqq

  Zakazać zabawy! Niech dzieciarnia siedzi w domach przed telewizorami! -starzy malkontenci.

 • Link do komentarza Anonimka środa, 31 lipca 2019 03:32 napisane przez Anonimka

  I bardzo dobrze że się tak stało hulajnogi go już plaga rozumiem mogą sobie jechać autobusem. z hulajnogą grzecznie ale oni trzaskają kręcą nimi nie patrzą czy kogoś w nogę czasem nie uderza wstyd .

 • Link do komentarza Obywatel sobota, 20 lipca 2019 10:15 napisane przez Obywatel

  BRAWO! Gówniarze w dodatku jeżdżą i trzaskają hulajnogami pod blokami przez długie godziny. Policja w tym temacie została już poinformowana o łamaniu 51 art. KW.

 • Link do komentarza Anna piątek, 19 lipca 2019 17:07 napisane przez Anna

  A kto z Was jezdzi autobusem że tak gorliwie się wypowiadacie..... ja niestety muszę autem bo pracuje w Gnieznie na końcu swiata!!!

 • Link do komentarza Horyzontalista piątek, 19 lipca 2019 12:25 napisane przez Horyzontalista

  Beniu nic ci do tego czy kosze
  Trawę po 18 w piątek czy o 11 w niedzielę, deformancie.

 • Link do komentarza Anna piątek, 19 lipca 2019 08:38 napisane przez Anna

  Witam, niektóre odp sa takie bzdurne że jak czytam to zastanawiam sie o co chodzi w tym przekazie!!!! Do Ania i Tata w delegacji.... jesli mama jedzie z dzieckiem i ma złozona hulajnoge to jasne że moze jechac autobusem! Tu chodzi o bande dzieciaków które nie składaja sprzetu i zajmuja połowę pojazdu!! Do tego chodzi równiez o szacunek. A co do starych mocherów to moi rodzice są w tym wieku pewnie wasi tez i czy do nich tak mówicie??? Zapewne nie.... lecz dla mnie babcia z wózkiem i bezradnością mniej mi przeszkadza niz 5 szczyli z hulajnogami rozłozonymi i wulgarnie sie zachowujący!!

 • Link do komentarza Anna piątek, 19 lipca 2019 08:38 napisane przez Anna

  Witam, niektóre odp sa takie bzdurne że jak czytam to zastanawiam sie o co chodzi w tym przekazie!!!! Do Ania i Tata w delegacji.... jesli mama jedzie z dzieckiem i ma złozona hulajnoge to jasne że moze jechac autobusem! Tu chodzi o bande dzieciaków które nie składaja sprzetu i zajmuja połowę pojazdu!! Do tego chodzi równiez o szacunek. A co do starych mocherów to moi rodzice są w tym wieku pewnie wasi tez i czy do nich tak mówicie??? Zapewne nie.... lecz dla mnie babcia z wózkiem i bezradnością mniej mi przeszkadza niz 5 szczyli z hulajnogami rozłozonymi i wulgarnie sie zachowujący!!

 • Link do komentarza ?????????? piątek, 19 lipca 2019 07:02 napisane przez ??????????

  Kiedy MPK wprowadzi zakaz spożywania alkoholu w wiacie przystanku autobusowego przy ulicy Armii Krajowej

 • Link do komentarza Kupszcza piątek, 19 lipca 2019 05:29 napisane przez Kupszcza

  Brawo Koryfeusz. Idą takie kmioty, jeszcze z głośnikiem jbl i ludziom uszy puchną.

 • Link do komentarza senior piątek, 19 lipca 2019 00:23 napisane przez senior

  Ludzie, ale wy macie problemy. Naprawdę jesteście takimi zrzędami? Miejska komunikacja ma służyć przede wszystkim pasażerom dojeżdżającym do pracy i do szkół, a wszyscy inni, jak im się nie podoba, to piechotą. Żadnych rowerów, hulajnóg i innych esów floresów. Babice mohery czy nie nie powinny z wózkami zakupowymi wsiadać do pojazdu. Sklepy mają pod nosem, a jak chcą robić większe zakupy na drugim końcu miasta, to jazda taksówką!

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 18 lipca 2019 23:35 napisane przez Kibic

  Ludzie czytajcie -hulajnoge można przywieźć ale złożoną.

 • Link do komentarza Zorro czwartek, 18 lipca 2019 22:51 napisane przez Zorro

  Do Tata w delegacji.
  Nie trzeba iść piechotą . Można zamówić taksówkę. A poza tym gdyby taka mama czy tata od dziecka wymagali odpowiedniego zachowania nie byłoby potrzeby wprowadzania takiego przepisu

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 18 lipca 2019 22:10 napisane przez Koryfeusz

  tato w delegacji, skoro dziecko jedzie z mamą do dziadków w odwiedziny to po co bierze hulajnogę? Jedzie odwiedzić dziadków czy pojeździć sobie u nich na hulajnodze co może przecież zrobić na swoim podwórku? Ludzie, trochę rozsądku proszę, a nie że rozpieszczacie dzieci i na wszystko im pozwalacie. Wyznaczcie jakieś zasady i normy postępowania, no i co najważniejsze to pilnujcie dzieci.

 • Link do komentarza tata w delegacji czwartek, 18 lipca 2019 21:24 napisane przez tata w delegacji

  A co ma zrobić mama jeśli jedzie autobusem ze swoim małym dzieckiem do dziadków. A dziecko chciało koniecznie zabrać ze sobą, do dziadków swoją hulajnogę. Też takiej mamie z dzieckiem i hulajnogą też nie wolno wejść do autobusu ? Muszą iść na drugi koniec Gniezna piechotą ?.

 • Link do komentarza Ania czwartek, 18 lipca 2019 19:45 napisane przez Ania

  A babcie jeżdżąc w autobusie z wózkiem na zakupy to oczywiście mogą i nikt nie reaguje jak jeżdżą innym po nogach i się pchają żeby wózek najlepiej usiadł na siedzeniu tuż obok, dzieci w tym czasie nie mogą nic najlepiej jakby siedziały jak kukły gdzie jest wyrozumiałość ludzi każdy był dzieckiem, ja nie pamiętam czasów żeby nie było można jechać wrotkami autobusem, zaraz nie będzie można mieć torebki na sobie, każdy płaci za bilet. Gniezno to miasto starych mocherow dość że nic dla młodzieży się nie dzieje to jeszcze im nic nie wolno a potem zdziwienie że Polacy wyjeżdżają z tak chorego kraju

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 18 lipca 2019 16:58 napisane przez rowerzysta

  Popieram Koryfeusza

 • Link do komentarza kolunio czwartek, 18 lipca 2019 16:08 napisane przez kolunio

  Ja bym poszedł o krok dalej. Nakaz zdejmowania płaszczy i kapeluszy przed wejściem do pojazdu. Człowiek w kurtce zajmuje więcej miejsca, przez co odbiera je innym podróżującym bez płaszcza.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 18 lipca 2019 15:21 napisane przez Mieszkaniec

  Zakaz w galeriach też powinien być. Po chodniku szczególnie elektryczną hulajnoga powinien być zakaz bo jeżdżą jak wariaci

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane