sobota, 20 lipca 2019 18:16

Gnieźnianie ponownie podzielili się krwią

 

W ramach kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbyła się przed Galerią Gniezno, 44 dawców podzieliło się swoim życiem.

W odpowiedzi na liczne apele informujące o brakach w bankach krwi, a także zaproszenia do udziału w sobotniej akcji, kilkudziesięciu mieszkańców Gniezna i okolic zdecydowało się oddać życiodajny płyn. Już po raz kolejny klub Honorowych Dawców Krwi działający przy gnieźnieńskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej wraz z Carrefour działającym w Galerii Gniezno, zorganizowało akcję krwiodawstwa na parkingu przed hipermarketem. Tam też w sobotnie przedpołudnie pojawił się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Mimo ładnej pogody, zachęcającej raczej do przebywania nad jeziorem lub na urlopie, do udziału w akcji przystąpiło kilkadziesiąt osób, z których po kwalifikacji zdrowotnej dopuszczonych do oddania krwi zostało 44 dawców. Dzięki nim udało się dziś zebrać 18,1 litrów, które będą mogły trafić do osób tego najbardziej potrzebujących.

Przypominamy iż krew można także oddawać w dni robocze w stacjonarnym punkcie w szpitalu przy ul. św. Jana (budynek B, wejście od ul. Rybnej).

1 komentarz

  • Link do komentarza Rencista niedziela, 21 lipca 2019 09:58 napisane przez Rencista

    Sam nie mogę oddać krwi, szczerze dziękuję wszystkim którzy mogą i oddają krew. Wasza krew może uratować wiele istnien w tym i moje...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane