Wydrukuj tę stronę
sobota, 20 lipca 2019 18:16

Gnieźnianie ponownie podzielili się krwią

 

W ramach kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbyła się przed Galerią Gniezno, 44 dawców podzieliło się swoim życiem.

W odpowiedzi na liczne apele informujące o brakach w bankach krwi, a także zaproszenia do udziału w sobotniej akcji, kilkudziesięciu mieszkańców Gniezna i okolic zdecydowało się oddać życiodajny płyn. Już po raz kolejny klub Honorowych Dawców Krwi działający przy gnieźnieńskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej wraz z Carrefour działającym w Galerii Gniezno, zorganizowało akcję krwiodawstwa na parkingu przed hipermarketem. Tam też w sobotnie przedpołudnie pojawił się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Mimo ładnej pogody, zachęcającej raczej do przebywania nad jeziorem lub na urlopie, do udziału w akcji przystąpiło kilkadziesiąt osób, z których po kwalifikacji zdrowotnej dopuszczonych do oddania krwi zostało 44 dawców. Dzięki nim udało się dziś zebrać 18,1 litrów, które będą mogły trafić do osób tego najbardziej potrzebujących.

Przypominamy iż krew można także oddawać w dni robocze w stacjonarnym punkcie w szpitalu przy ul. św. Jana (budynek B, wejście od ul. Rybnej).

Galeria

1 komentarz