poniedziałek, 22 lipca 2019 11:13

Spadochroniarze skoczyli nad Ostrowem Lednickim

 
Spadochroniarze skoczyli nad Ostrowem Lednickim źródło: KPP Gniezno

W minioną niedzielę w trakcie zawodów odbywających się na Jeziorze Lednickim, na historycznej wyspie wylądowało trzech spadochroniarzy - w tym jeden policjant z Gniezna.

Podczas odbywających się na terenie małego skansenu na Ostrowie Lednickim zawodów pływackich O Błękitną Wstęgę, po raz kolejny uczczono 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W trakcie uroczystości asp. sztab. Adam Owczarzak z gnieźnieńskiej komendy, płk Ireneusz Smykla z Akademii Lotniczej w Dęblinie oraz Michał Poradowski pierwszy raz w historii wykonali skoki spadochronowe na wyspę początków państwowości, która jest jednym z najważniejszych miejsc historii Polski.

Start do historycznego skoku odbył się w niedawno otwartym lądowisku w Brzozogaju w gminie Kłecko, a następnie spadochroniarze wyskoczyli nad jeziorem. Nad Ostrowem Lednickim trzepotały flagi: biało-czerwona, logo obchodów 100. rocznicy powstania Policji i organizatora zawodów czyli gminy Łubowo. 

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane