czwartek, 25 lipca 2019 10:42

Zlikwidowano plantację konopi. Dwie osoby z zarzutami

 
Zlikwidowano plantację konopi. Dwie osoby z zarzutami źródło: KPP Gniezno

Zarzuty wobec dwóch mężczyzn zostały wystosowane po dokonaniu ich zatrzymania przez policjantów z Gniezna i Kłecka. Na jednej z działek odkryto plantację konopi indyjskich.

Po dokonanych wcześniej ustaleniach przez funkcjonariuszy, wpadli oni na trop istniejącej na jednej z działek rekreacyjnych (znajdującej się na terenie działania funkcjonariuszy z Kłecka) plantacji konopi. Podczas przeszukania domku letniskowego, a także przylegającej wiaty i pomieszczenia gospodarczego, ujawnili uprawę prawie 460 krzewów konopi innych niż włókniste, prawie 260 sadzonek tej samej rośliny oraz ponad 8,5 kg suszu roślinnego. Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego energią elektryczną pobieraną nielegalnie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 53 lat. Starszy usłyszał zarzut prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste, młodszy zaś zarzut pomocnictwa.

Decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

 

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jam_jest sobota, 27 lipca 2019 12:45 napisane przez Jam_jest

    Teraz za pewne będzie się zaklinał, że posiał marchewkę, a to co wyrosło, to sam nie wie.

  • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 25 lipca 2019 15:28 napisane przez Koryfeusz

    Gdyby zalegalizować to ludzie by legalnie zarobili na tym biznesie, ponadto państwo by się wzbogaciło na podatkach. Dodatkowo to by było kontrolowane jeśli chodzi o jakość, no i legalna marihuana mogłaby wyprzeć z rynku znaczną część dopalaczy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane