niedziela, 28 lipca 2019 09:20

Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy

 
Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielny, słoneczny ranek z Gniezna w kierunku Jasnej Góry wyruszyło kilka grup pielgrzymkowych, niosących ze sobą intencje do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pątnicy wędrujący już czwartą dekadę w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszyli ze Wzgórza Lecha tuż po mszy świętej, odprawionej w katedrze. W tym roku, te kilka dni wspólnej drogi,  spędzonej podczas wędrówki do Częstochowy, przebiegać będzie pod hasłem "Oto ja!". 

Nabożeństwu sprawowanemu w bazylice przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski, a homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Marcin Modrzyński. Na zakończenie wspólnej modlitwy pobłogosławiono wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki.

 

W sumie z Gniezna tego dnia wyruszyło pięć grup kolorowych, w których przez dziewięć dni na trasie o długości niespełna 260 kilometrów wędrować będzie około 400 pątników (dzień wcześniej podróż zaczęła grupa Promienista z parafii pw. bł. Maksymiliana Kolbego). W jednej z liczniejszych grup (Czerwonej) wędrują także pielgrzymi z Gniezna i okolic. 

Po opuszczeniu Wzgórza Lecha pątnicy skierowali się w stronę Pawłowa, a pierwszym postojem noclegowym będzie Września. Do Częstochowy na Jasną Górę pielgrzymi dotrą w poniedziałek 5 sierpnia.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Z. niedziela, 28 lipca 2019 09:43 napisane przez Marek Z.

    Szczęśliwej drogi . Wracajcie natchnieni ......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane