Wydrukuj tę stronę
niedziela, 28 lipca 2019 09:20

Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy

 
Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielny, słoneczny ranek z Gniezna w kierunku Jasnej Góry wyruszyło kilka grup pielgrzymkowych, niosących ze sobą intencje do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pątnicy wędrujący już czwartą dekadę w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszyli ze Wzgórza Lecha tuż po mszy świętej, odprawionej w katedrze. W tym roku, te kilka dni wspólnej drogi,  spędzonej podczas wędrówki do Częstochowy, przebiegać będzie pod hasłem "Oto ja!". 

Nabożeństwu sprawowanemu w bazylice przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski, a homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Marcin Modrzyński. Na zakończenie wspólnej modlitwy pobłogosławiono wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki.

 

W sumie z Gniezna tego dnia wyruszyło pięć grup kolorowych, w których przez dziewięć dni na trasie o długości niespełna 260 kilometrów wędrować będzie około 400 pątników (dzień wcześniej podróż zaczęła grupa Promienista z parafii pw. bł. Maksymiliana Kolbego). W jednej z liczniejszych grup (Czerwonej) wędrują także pielgrzymi z Gniezna i okolic. 

Po opuszczeniu Wzgórza Lecha pątnicy skierowali się w stronę Pawłowa, a pierwszym postojem noclegowym będzie Września. Do Częstochowy na Jasną Górę pielgrzymi dotrą w poniedziałek 5 sierpnia.

Galeria

1 komentarz