wtorek, 30 lipca 2019 01:05

Pożar w wieżowcu na Winiarach!

 

Kilka minut po północy służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki wystąpił na siódmym piętrze wielopiętrowego budynku mieszkalnego na os. Władysława Łokietka.

Do zdarzenia doszło 30 lipca, kilka minut po północy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w mieszkaniu jednego z wieżowców zlokalizowanych na os. Władysława Łokietka został zauważony pożar. Na miejsce zadysponowano zaalarmowane służby - zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną, a także patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów zastano rozwijający się pożar w lokalu położonym na siódmym piętrze budynku. Zadecydowano o przeprowadzeniu ewakuacji mieszkań z jednej klatki schodowej wieżowca oraz rozpoczęto akcję gaśniczą - w płomieniach znajdowało się co najmniej jedno pomieszczenie, położone od strony ogródków działkowych, z którego ogień wychodził momentami na elewację budynku, a dym zasnuwał okna z wyższych kondygnacji. Gaszenie pożaru trwało kilkadziesiąt minut. 

W trakcie prowadzonych działań zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wyniku pożaru (lokatorów mieszkania), które następnie trafiły do szpitala. W chwili obecnej (godzina 1:05 w nocy) na miejscu wciąż pracują służby. 


7 komentarzy

 • Link do komentarza spółdzielca wtorek, 06 sierpnia 2019 12:30 napisane przez spółdzielca

  Na tym wieżowców jakoś szczęście mieszkańcom dopisało nic nie zginą. A drogi ewakuacyjne i dojazdowe dla Straży Pożarnej dokładnie oznakowane przez administrację były udrażniane dopiero w ostatniej chwili przez niesfornych kierowców. A jak to wygląda przed innymi blokami Spółdzielni Mieszkaniowej. Tak Dla przykładu . Jaki "szeroki" jest dojazd dla Straży Pożarnej w nocy do Bloków Kazimierza Wielkiego 39 czy 41 ? Albo jaki szeroki jest dojazd w nocy do bloku na osiedlu Jagiellońskim 12. Albo jaki szeroki jest dojazd dla Straży Pożarnej do bloku na osiedlu Orła Białego 1, czy Orła Białego 19 . Albo jaki szeroki jest dojazd dla Straży Pożarnej do bloku Piastowskie 16?

 • Link do komentarza Mieszkańcy dziękują Strażaka i Policji. środa, 31 lipca 2019 00:52 napisane przez Mieszkańcy dziękują Strażaka i Policji.

  Najlepszy był ten gość co krzyczał dlaczego nie podjechali z tyłu, nie dało się sąsiada uciszyć chyba był wstawiony i miał coś z głową . O dziwo policja pierwsza na miejscu. Chyba ze 150 gnali na wiadukcie fiacikiem. Dobrze że nikomu się nic nie stało. Dziękujemy

 • Link do komentarza avalon wtorek, 30 lipca 2019 18:00 napisane przez avalon

  @ mieszkaniec wieżowca obok

  Nie jestem dzielnym strażakiem ale kojarzę okolicę bo są tam tylko trzy takie bloki. Odpowiedź jest bardzo prosta - wóz z drabiną, podobnie jak dźwig, potrzebuje odpowiedniego podłoża do rozstawienia podpór. W tym bloku od strony balkonów nie ma żadnej drogi dojazdowej, jest tylko trawnik. Gdyby spróbowali rozłożyć tam drabinę podpierając się na trawie i ziemi, straż w Gnieźnie mogłaby stracić jedyną drabinę jaką posiada i nie mieliby już czym ewakuować ludzi w bliskiej przyszłości.

 • Link do komentarza Zartowniś wtorek, 30 lipca 2019 14:05 napisane przez Zartowniś

  Czy to prawda, że Strażacy ewakuowali - spuszczali ludzi z ostatnich pieter wieżowca przy pomocy zjazdu typu rękaw ? A na końcu - na dole stał przy rękawie strażak , który kierował kolejnością spuszczania ludzi. Jak spuścili już piątego człowieka, a był nim murzyn. Strażak z dołu rękawa krzyknął do tego co był na górze przy rękawie by... "spalonych ludzi" mu już nie spuszczali bo szkoda kolejki dla... żywych jeszcze ludzi

 • Link do komentarza mieszkaniec wiezowca obok wtorek, 30 lipca 2019 08:30 napisane przez mieszkaniec wiezowca obok

  Pytanie do dzielnych strażaków. Akcję gaśnicza przeprowadzono profesjonalnie. ok. Ale dlaczego z wysoką strażacką drabiną nie podjechano do wieżowca od strony balkonów gdzie z mieszkania wydostawały się największe, przerażające płomienie ognia ? Przecież właśnie płomienie w tym pokoju, przy loggii, zagrażały całemu wieżowcowi najbardziej . Przecież właśnie od strony loggii, ogień mógłby się najszybciej przenieść do innych mieszkań wieżowca !! Dlaczego , dlaczego, dlaczego ?

 • Link do komentarza Leszek Kabacinski wtorek, 30 lipca 2019 05:25 napisane przez Leszek Kabacinski

  Pożar usłyszałem od odgłosów przypominające ognie sztuczne. Często fotografuję panoramy Gniezna lub ciekawe zjawiska atmosferyczne [ odpowiednie linki podam poniżej ] W tym samym czasie słychać było straż pożarna ja filmowałem od 00.04 do 0.45 .
  Ustawiłem Panasonic 920 z teleobiektywem i Sony RX100 IV na drugim statywie. To jest synchronizacja kompilacja z dwóch kamer..
  Relacja od godziny 00.05.do 0.45
  https://www.youtube.com/watch?v=CxI3cMuh5Fs
  20190730 Pożar Os W Łokietka Gniezno

 • Link do komentarza Olo wtorek, 30 lipca 2019 02:57 napisane przez Olo

  A parkujace samochody nie przedzkadzaly w akcji!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane