Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 lipca 2019 01:05

Pożar w wieżowcu na Winiarach!

 

Kilka minut po północy służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki wystąpił na siódmym piętrze wielopiętrowego budynku mieszkalnego na os. Władysława Łokietka.

Do zdarzenia doszło 30 lipca, kilka minut po północy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w mieszkaniu jednego z wieżowców zlokalizowanych na os. Władysława Łokietka został zauważony pożar. Na miejsce zadysponowano zaalarmowane służby - zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną, a także patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów zastano rozwijający się pożar w lokalu położonym na siódmym piętrze budynku. Zadecydowano o przeprowadzeniu ewakuacji mieszkań z jednej klatki schodowej wieżowca oraz rozpoczęto akcję gaśniczą - w płomieniach znajdowało się co najmniej jedno pomieszczenie, położone od strony ogródków działkowych, z którego ogień wychodził momentami na elewację budynku, a dym zasnuwał okna z wyższych kondygnacji. Gaszenie pożaru trwało kilkadziesiąt minut. 

W trakcie prowadzonych działań zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wyniku pożaru (lokatorów mieszkania), które następnie trafiły do szpitala. W chwili obecnej (godzina 1:05 w nocy) na miejscu wciąż pracują służby. 


Galeria

7 komentarzy