czwartek, 01 sierpnia 2019 18:15

Ciężarówka zablokowała zjazd z obwodnicy

 
Ciężarówka zablokowała zjazd z obwodnicy fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowe popołudnie na zjeździe na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia około godziny 17:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący ciągnikiem siodłowym marki DAF z naczepą, jadąc DK15 od strony Trzemeszna i chcąc zjechać w kierunku Poznania na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy ruchu, uszkodził studzienkę kanalizacyjną i stanął w poprzek drogi. 

W wyniku zdarzenia nikomu na szczęście się nie stało, ale doszło do rozszczelnienia zbiornika i wycieku płynów na drogę - na miejsce wezwano JRG Gniezno, które zabezpieczyło jezdnię oraz uszkodzony pojazd. Policja wyjaśni okoliczności zdarzenia ale na tę chwilę wiadomo iż pojazd nie będzie mógł samodzielnie zjechać z drogi, dlatego ruch kierowany jest objazdem.

9 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca osobowca sobota, 03 sierpnia 2019 07:25 napisane przez kierowca osobowca

  do X. ZNAKI DROGOWE - ZNAKAMI . A rzeczywistość jest , jaka jest. Kierowcy najwolniej to jadą 40 tką. Tylko starsze Panie czasami zwalniają swoje samochody ALE TYLKO jak pada deszcz. Nie ma więc co liczyć, że zdarzeń drogowych bedzie w tym miejscu mniej . Można już teraz ustawić w tym mmi8escu oznaczenie, ze jest to CZARNY PUNKT NA MAPIE DROGOWEJ GNIEZNA . Transport zawodowy - TIR y właściwie ciągle się spieszą bo kierowcy tych pojazdów mają bardzo wyśrubowane normy czasowe. !!

 • Link do komentarza Jolka piątek, 02 sierpnia 2019 12:57 napisane przez Jolka

  Nadmierna prędkość co potwierdzi tachograf i przyczyna jest znana, żadnego gdybania...

 • Link do komentarza Slavek piątek, 02 sierpnia 2019 11:21 napisane przez Slavek

  Jest ograniczenie predkosci i na to nie zwracaja uwagi

 • Link do komentarza Marco piątek, 02 sierpnia 2019 07:12 napisane przez Marco

  Krajowy Zarząd Dróg , raczej nie pofatyguje się by wyciągnąć z tej kolejnej kolizji w tym miejscu ... jakiekolwiek wnioski. Jest po prostu za daleko.......... Naszych wpisów chyba nie czyta. A poza tym. Co z tego że ten ślimak jest "skopany" inwestycyjnie. Ważne, że jest . Inwestycja ta była już dawno odebrana !!!! . A teraz niech się inni dostosują i zwalniają do 5 km na godzinę . Ale mi "Droga Szybkiego Ruchu" hi hi hi.

 • Link do komentarza Dz piątek, 02 sierpnia 2019 07:05 napisane przez Dz

  Nie potrzeba żadnego znaku bo kierowcy ciężarówek i tak ich nie respektują wystarczy bezpieczna prędkość. Ja też tam jeżdżę i mnie nie wynosi i kąty mi nie przeszkadzają.

 • Link do komentarza As piątek, 02 sierpnia 2019 00:40 napisane przez As

  Chociaż bariery cale

 • Link do komentarza X piątek, 02 sierpnia 2019 00:18 napisane przez X

  Jest ograniczenie prędkości przed feralnym łukiem - bodajże do 40km/h. Poza tym ustawiono przy drodze elementy bezpieczeństwa ruchu U-3a. Wystarczy zastosować się do ograniczeń i nie będzie kłopotu. Poza tym śliska nawierzchnia (w tym przypadku po deszczu - jak wynika ze zdjęć) zobowiązuje kierowcę (tym bardziej zawodowego) do zachowania szczególnej ostrożności.

 • Link do komentarza GNIEZNIOK czwartek, 01 sierpnia 2019 19:34 napisane przez GNIEZNIOK

  Nawet po zdjęciu widać ze zjazd jest pod dużym kątem i jeszcze pochyla się w stronę barierek człowiek przyzwyczajony do szybkiej jazdy nie spodziewa się aż tak ekstremalnych warunków tym bardziej ze on nie zjeżdża na drogę osiedlowa

 • Link do komentarza GNIEZNIOK czwartek, 01 sierpnia 2019 19:21 napisane przez GNIEZNIOK

  To miejsce to jest czarny punkt na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego przy złych warunkach pogodowych nawet osobówki maja problemy z przejazdem w tym miejscu a pewnie wystarczy umieścić znak ostrzegawczy ale nikt z tego sobie nie robi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane