piątek, 02 sierpnia 2019 09:14

Nie ruszył proces w sprawie okrutnej opiekunki

 
Nie ruszył proces w sprawie okrutnej opiekunki fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy ranek w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie miał ruszyć proces Kariny G., która jest oskarżona o znęcanie się nad starszą kobietą. Termin został jednak przeniesiony.

80-letnia seniorka - bita, zastraszana i poniżana przez kobietę, która miała sprawować nad nią opiekę. Wobec tej ostatniej w piątkowy ranek w gnieźnieńskim Sądzie Rejonowym miał ruszyć proces o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad starszą osobą. Karina G. na pierwszą rozprawę będzie musiała jednak poczekać, bowiem jej termin został przełożony. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, przyczyną jest absencja sędziów i konieczność orzekania przez prowadzącą sprawę w innych posiedzeniach zaplanowanych na ten dzień. Rozprawa została przeniesiona na koniec października br.

Sprawa Kariny G., byłej już pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie, ujawniona została jesienią ub. roku, kiedy to rodzina 80-letniej kobiety nagrała ukrytą kamerą zachowanie opiekunki wobec seniorki. Na filmie ujęto, jak starsza osoba jest bita, poniżana i zastraszana. Do użycia ukrytej kamery rodzinę sprowokowały siniaki zauważalne na ciele 80-latki, a także zmiana jej zachowania w ostatnim czasie.

Po ujawnieniu sprawy Karina G. przez kilka dni ukrywała się przed organami ścigania, a kiedy w końcu stawiła się w Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie, usłyszała zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad drugą osobą, nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny. Akt oskarżenia wobec Kariny G. trafił do sądu na przełomie lutego i marca br. Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza enter poniedziałek, 09 września 2019 13:10 napisane przez enter

  Specjalnie nie interesowały mnie nigdy wybory, ale teraz idę i głosuję na PiS, żeby wreszcie pozbył się tej nadzwyczajnej kasy ze sądów i całego wymiaru sprawiedliwości. A tak w ogóle przecież te miliardy, które tracił budżet wskutek patologii tamtego czasu, w tym faktycznego pozwolenia na wjeżdżanie do Polski setek cystern dziennie z przemycanym paliwem, to było pozbawienie Polaków konkretów: remontów szpitali, nowych żłobków i szkół, inwestycji w drogi.

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 09 września 2019 09:21 napisane przez Jam_Jest

  Co tu się dziwić, sądy i prawo w tym państwie zostało poddane totalnemu zgnojeniu - Kaczyńskiego w sprawie dwóch wież na Srebrnej do dzisiaj nie przesłuchano, a minęło już 7 miesięcy.
  Może to akurat "złe" porównanie ale odnoszące się do "kulejącego" wymiaru "sprawiedliwości".

 • Link do komentarza jojo niedziela, 08 września 2019 19:34 napisane przez jojo

  Widzę, że trolle kasty Piebiaka-Ziobry i tu pracują w pocie czoła.

 • Link do komentarza Lilla niedziela, 08 września 2019 14:44 napisane przez Lilla

  Jak najszybciej ukarać tą bezduszną kobietę.Mi osobiście swoim zachowaniem zmarnowała kawalek zdrowia.Nie ma litości dla tak okrutnych bestii.Yo nie człowiek żeby zgotowac taki los człowiekowi bezradnemu na ostatniej drodze życia.Czekam z niecierpliwością na wyrok.

 • Link do komentarza chichot  historii sobota, 03 sierpnia 2019 07:27 napisane przez chichot historii

  NIBY PROSTA SPRAWA A JUŻ SIĘ ZACZYNA WLEC!!!!!! !! Tak właśnie pracuje nasze sądownictwo. Najlepiej to sąd potrafi przenosić i odwlekać sprawy . Bo sądy uwielbiają, jak ich sprawy trwają latami ........

 • Link do komentarza Maciej piątek, 02 sierpnia 2019 16:53 napisane przez Maciej

  czekamy na ciąg dalszy nie można tego bagatelizować !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza pela piątek, 02 sierpnia 2019 14:47 napisane przez pela

  do czytelnik - a w Gnieźnie jeszcze ma tylu obrońców ta kasta....

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 02 sierpnia 2019 09:32 napisane przez czytelnik

  Czułam to w kościach! Nadzwyczajna kasta się nie przemęcza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane