poniedziałek, 05 sierpnia 2019 16:31

Pielgrzymi dotarli już na Jasną Górę

 
Pielgrzymi dotarli już na Jasną Górę źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Po kilku dniach pieszej wędrówki na pątniczym szlaku, dziś pielgrzymi z archidiecezji gnieźnieńskiej dotarli do Częstochowy, dokąd podążali od ponad tygodnia.

Po trzech (w przypadku rowerzystów) lub co najmniej dziewięciu dniach spędzonych na trasie, w poniedziałkowe, wczesne popołudnie kilkuset pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej, w tym także wielu z Pierwszej Stolicy Polski, dotarło na Jasną Górę. Za sobą mają od 265 do nawet ponad 300 kilometrów pokonanych o własnych siłach, które poświęcili intencjom niesionym do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wśród grup pielgrzymich zmierzających na Jasną Górę pielgrzymów z Gniezna wędrowała Grupa Czerwona, łącząca kilka dekanatów oraz Promienista z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Ponadto do Częstochowy dotarła także grupa rowerowa, która w minioną sobotę rano wyruszyła z parafii pw. św. Michała Archanioła. Wszyscy zmierzali pod tegorocznym hasłem pielgrzymki "Oto ja!".

Wszystkich przed wałami klasztoru witał abp Wojciech Polak Prymas Polski, a także rodziny, bliscy i znajomi. Po dotarciu wszystkich grup złożony został krzyż, którego części we własnych grupach nieśli ze sobą pielgrzymi. Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej zakończy wspólna msza święta, która zostanie odprawiona we wtorek 6 sierpnia.

źródło zdjęć: Biuro Prasowe Jasnej Góry oraz Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej

8 komentarzy

 • Link do komentarza Katolik wtorek, 06 sierpnia 2019 23:38 napisane przez Katolik

  Podziwiam i gratuluje wytrwałości

 • Link do komentarza Olek S wtorek, 06 sierpnia 2019 14:30 napisane przez Olek S

  Widać Radek nigdy na pielgrzymce nie byłeś i nie wiesz o co chodzi :)

 • Link do komentarza katolik wtorek, 06 sierpnia 2019 10:46 napisane przez katolik

  @ radek - o które zdjęcie Tobie chodzi i jaka porażka?? wspaniale, ze doszli i można mieć nadzieję, ze ten trud zaowocuje w ich życiu. Fakt, ze panie mogłyby wchodzić w spódniczkach, a panowie w dłuższych spodniach, no, ale nie czepiam się. Luzactwo jest teraz na każdym kroku :-(

 • Link do komentarza były pielgrzym wtorek, 06 sierpnia 2019 09:55 napisane przez były pielgrzym

  gratuluję!!!!

 • Link do komentarza radek poniedziałek, 05 sierpnia 2019 22:32 napisane przez radek

  Ale porażka to pierwsze zdjęcie...

 • Link do komentarza Marco poniedziałek, 05 sierpnia 2019 20:33 napisane przez Marco

  I udało się ! Wspaniale ! Ta wędrówka Zostanie w pamięci na całe życie.

 • Link do komentarza Katolik poniedziałek, 05 sierpnia 2019 20:12 napisane przez Katolik

  Brawo

 • Link do komentarza Kuba poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:45 napisane przez Kuba

  Jacy zmęczeni! Wszyscy plackiem leżą!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane